Biskup Holub rozhodl o zastavení distribuce časopisu RC Monitor

Biskup Tomáš Holub rozhodl, že se v kostelích, na farách a jiných podobných církevních budovách nebude distribuovat časopis RC Monitor. Důvodem jsou dlouhodobé neoprávněné útoky na představitele katolické církve, což se týká zvláště papeže Františka a zpochybňování jeho autority. V případě, že se postoje a styl časopisu změní a zlepší, Holub toto rozhodnutí přehodnotí. 

„RC Monitor jsem se rozhodl zakázat proto, že ačkoliv jsem již několikrát upozorňoval na tendenci, která nebyla vstřícná vůči současnému papeži, situace se nezlepšuje, ale naopak zhoršuje. Poslední články, ve kterých je kritizován jak předseda ČBK, tak přímo papež, jsou důvodem, proč není možné, aby byl tento časopis oficiálně nabízen v kostelích, tedy na místech, která jsou spojena se zodpovědnými osobami církve, proti nimž se autoři časopisu vymezují,“ uvedl Holub pro portál plzeňské diecéze.

„Rozhovory, o kterých jsem věřil, že jsou otevřené, bohužel nevedly k tomu, co jsem si tolik přál – aby tento časopis podporoval skupinu věřících s tradičními názory, kteří jistě do církve patří, ale zároveň nepodrýval autoritu papeže a předsedy ČBK,“ dodal Tomáš Holub.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 23. listopadu 2021 Foto: Wikimedia Commons – Tomáš Holub

Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář