Biskup Malý: Prezident nevyužil příležitost povzbudit celou společnost

Praha – Po delší odmlce měl ve čtvrtek svůj projev k národu prezident Miloš Zeman. V aktuální kritické situaci způsobené celosvětovou pandemií poděkoval Číně za zaslanou pomoc a vyjádřil kritiku vůči opozici a žádal ji o podporu opatření, které připravila vláda. Chce, aby se politici vyhýbali konfrontaci alespoň v čase karantény.

Občany poprosil, aby se vyhnuli dvěma extrémům – zlehčování a přehnané panice. Svou kritiku jako tradičně směroval k novinářům a herce vyzval, aby místo stěžování navštívili domovy důchodců. Zeman poděkoval dobrovolníkům za nezištnou pomoc a poprosil lidi o vzájemnou solidaritu a lidskost.

V reakci na prezidentovo vystoupení pražský pomocný biskup Václav Malý konstatoval, že se jednalo o „nevyužitou příležitost povzbudit celou společnost“.

„Ve svém čtvrtečním televizním projevu pan prezident nevyužil příležitost povzbudit celou společnost napříč názorovým spektrem občanů i politiků ke společnému trpělivému úsilí zvládat současnou nepříznivou situaci,“ napsal na sociální síti Facebook biskup Malý.

Podle něj prezident Zeman „neodpustil si šťouchance vůči některým profesním skupinám,“ což považuje za úplně zbytečné.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

 

-red-  Datum: 21. března 2020  Foto:  Facebook – biskup Malý

Tags: ,,

3 Komentáře

 1. K prezidentovi se mnoho lidí chová sprostě a vulgárně, podporuje to ČT a někdy i církevní představitelé. Zeman jim to vrací, což by nemusel.

  Odpověď
  • Bukáček Jaroslav

   Prezident je pod stálou kritikou a palbou nesmiřitelných s Jeho zvolením, ať řekne cokoliv.
   Trochu úcty a respektu k hlavě státu by neškodilo, on by se taky zmírnil určitě..
   Ten Jeho projev byl k věci i situaci a reakcí na fakta. Na Husáka a vedoucího okresního tajemníka byste mnozí dnešní hrdinové tehdy ani necekli, pamatuji to dobře. Uražka hlavy státu má být trestná!

   Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář