Biskup Malý vyjádřil podporu za přijetí sirotků a kritizoval nezájem politiků

Praha – Pomocný pražský biskup se přidal k petici za přijetí sirotků z řeckých táborů. Kriticky se vyjádřil k postoju některých politiků, kteří nereflektují utrpení těchto dětí.

Václav Malý na sociální síti zveřejnil status k podpoře petice, ve které se lidé mohou zapojit a svým podpisem vyjádřit souhlas s příchodem dětí z řeckých ostrovů bez doprovodu dospělé osoby.

„Podepisuji tuto petici, protože nemohu zůstat lhostejný k situaci v řeckých táborech utečenců. Dosavadní tvrdost našich představitelů nesvědčí o jejich lidské zralosti,“ napsal Malý ve středu na Facebooku.

Autoři petice požadují od vlády přijetí nejméně 40 sirotků. Argumentují, že děti čelí v utečeneckých táborech těžkým podmínkám. Uvádějí, že Česká republika patří mezi bohaté země a připomínají dluh, který Česká republika má, když v době totality jejich občané našli pomoc a nový život na hranicemi železné opony.

Dlouhodobě se tématu pomoci sirotkům věnuje lidovecká europoslankyně Michaela Šojdrová. Vznikla také Iniciativa Češi pomáhají, která má seznam zhruba dvou stovek rodin, připravených ujmout se těchto dětí.

Řecko v září 2019 vyzvalo všechny ministry vnitra EU, aby jejich země přijaly děti bez doprovodu z uprchlických táborů. Na dopis tejdy upozornil server Hlídací pes.

 

-red-  Datum: 16, května 2020  Foto:  Unsplash – ilustrační

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Tags: ,,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář