Biskup na Sicílii si vysloužil kritiku, řekl dětem, že Santa Claus neexistuje

Řím – Katolická diecéze na Sicílii se veřejně omluvila za výroky svého biskupa, který řekl dětem, že Santa Claus neexistuje. Uvedla rovněž, že biskup neměl v úmyslu brát dětem iluze dva týdny před Vánocemi. Snažil se prý jen zdůraznit význam Vánoc příběhem o svatém Mikulášovi, biskupovi, který proslul štědrostí, jako obránce víry a zastánce nespravedlivě obviněných. Informovala o tom agentura AP.

„Ne, Santa Claus neexistuje. Opravdu. A červené šaty, které nosí, vybrala Coca-Cola výhradně pro účely reklamy,“ řekl biskup Antonio Stagliano v kostele ve městě Noto k úžasu přítomných dětí i rodičů.

Po kritických reakcích na sociálních sítích se sicilská diecéze omluvila. „Je mi velmi líto, že Stagliano tímto vyjádřením vyvolal u dětí zklamání. Chci zdůraznit, že jeho záměr byl zcela jiný,“ napsal mluvčí diecéze Alessandro Paolino na facebooku. „Samozřejmě nesmíme ničit dětskou fantazii, ale ukazovat dobré příklady, které jsou pozitivní pro jejich život,“ dodal s tím, že právě Santa Claus může děti přesvědčit o důležitosti obdarovávání, štědrosti a pomoci. Paolino ale také řekl, že je třeba se vyvarovat toho, aby byl Santa Claus symbolem konzumu a touhy „nakupovat a nakupovat“.

Někteří rodiče tento výklad uvítali, jiní ale biskupa kritizovali za vměšování se do rodinných tradic. Podle některých zkazil dětem předvánoční čas, navíc v době ovlivněné pandemií covidu-19. „Ukázal jste, že když dojde na rodinnou výchovu a děti, nerozumíte ničemu,“ napsala jedna z uživatelek sociálních sítí.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: ČTK Datum: 10. prosince 2021 Foto: Unsplash – ilustrační

Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář