Biskup Václav Malý oznámil, že bude volit Petra Pavla

Pomocný pražský biskup Václav Malý informoval, že ve druhém kole bude volit Petra Pavla. Už dříve vyjádřil svoji podporu bývalému vojákovi profesor Tomáš Halík.  

Biskup Malý na sociální síti uvedl, že nehodlá aktivně vstupovat do volebního klání, ale chce jasně vyjádřit své preference při výběru kandidáta na prezidentský post.  

SOUVISEJÍCÍ (Anketa) Pavel, nebo Babiš? Koho budou volit křesťané? 

V těchto dnech se na mne obracejí spoluobčané – nejen křesťané – a žádají mne, abych napsal text, koho a proč volit za nového prezidenta. Nebudu vstupovat do volebního klání ani psát manifest, ale zcela jasně deklaruji, že budu volit Petra Pavla. Rozumně uvažujícímu není třeba komentáře,“ stálo na facebookovém profilu biskupa Malého.  

Už před prvním kolem vyjádřil svoji podporu generálu Petru Pavlovi katolický teolog Tomáš Halík. Držitel prestižní Templetonovy ceny jeho kandidaturu schvaluje z důvodu války na Ukrajině. Podle něj je vysloužilý voják se zkušenostmi z NATO vhodným kandidátem. Kritiku za jeho stranickou minulost v KSČ považuje za „směšnou.“

„Ovšem v té dramatické situaci dnes, když kolem nás zuří válka, a my jsme také součásti toho konfliktu, by bylo na místě, kdyby vrchním velitelem vojsk a prezidentem byl člověk, který má tuto vojenskou zkušenost,“ řekl Halík na videu zveřejněném na sociální síti Twitter. 

Profesor Halík připomenul, že Pavel se „osvědčil hrdinským chováním“ a má diplomatické zkušenosti ze zahraničí díky svému působení ve strukturách NATO. Zároveň mu nevyčítá, že byl v minulosti členem komunistické strany.

Do politického boje o Hrad se dostali také správci Pražského Jezulátka, kteří před avizovanou návštěvou Andreje Babiše kostel zavřeli. Své konání odůvodnili obavou, že by předseda hnutí ANO zneužil poutní místo k útočné a strach vyvolávající kampani. ČTK to řekl rektor kostela Pavel Pola. Zároveň se návštěvníkům omluvil za komplikace. Babiš ČTK řekl, že návštěvu ke kampani zneužít nechtěl. Uvedl, že tam byl už třikrát a nikde to nezveřejnil. 

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: ČTK  Datum:

-red- Datum: 23. ledna 2023 Foto: Wikimedia Commons – biskup Václav Malý

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář