Biskup Václav Malý: Premiér Babiš by měl odstoupit

Praha – Prahu čekají největší protesty od listopadové revoluce, která vedla k pádu komunistického režimu v tehdejším Československu a konce vlády jedné strany. Organizátoři očekávají na letenské pláni 200 tisíc až 350 tisíc lidí. Veškeré náklady na akci se hradí z peněz na transparentním účtu, kam sympatizanti posílají své dary.

Biskup Václav Malý se osobně demonstrace nezúčastní, protože v čase konání akce bude pracovně v zahraničí. Iniciativu Milion chvilek pro demokracii však podporuje a domnívá se, že věřící by se měli aktivně zajímat o společenská témata, řekl to pro Seznam Zprávy.

Malý v rozhovoru poznamenal, že jeho výtka není namířená jen na osobu premiéra Babiše, ale na populistické kroky vlády. Jako příklad uvedl zvyšování důchodů nebo dotace na jízdné.

„Pan premiér by měl odstoupit, protože není důvěryhodným reprezentantem státu,“ řekl a dodal, že v případě Andreje Babiše nejsou vyjasněné finanční nesrovnalosti a jeho spolupráce s StB.

Obává se střetu zájmů, jak k tomu bylo v Itálii, kde Berlusconi vlastnil vlivná média a zároveň zastával pozici premiéra.  Každý člověk by si měl vybrat mezi podnikáním a politikou a to se netýká jen Babiše, poznamenal Malý.

Spoluúčast KSČM na vládě označil za „skandál,“ protože se komunisté nedokázali oddělit od své minulosti. Neblahé důsledky toho, že společnost zapomíná na dobu totality, se podle něj zrcadlí i v současnosti, když někteří lidé nejsou rovni před zákonem.

Nedostatečná angažovanost věřících ve věcech veřejných je problém, za který viní i církev a projevuje se to„zúženým viděním skutečnosti a politiku určitá část vnímá jen jakozáležitost těch mocných, a to není správné,“ poznamenal.

Plánovanou demonstraci na Letné pořádá spolek Milion chvilek pro demokracii, od konce dubna jí předcházely menší akce po republice i v Praze. Jejich pořadatelé vyčítají premiérovi zapletení do kauzy Čapí hnízdo a údajného dotačního podvodu. Organizátoři kritizují i výměnu ministra spravedlnosti a vnímají to jako snahu premiéra ovlivňovat v kauze justici.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

 

-mn- Foto: screenshot YouTube – Václav Malý

Tags: ,,

3 Komentáře

 1. Ano, pryč se svobodnými volbami a demokracií! Kdo to má vydržet? Půlka národa sympatizuje se zcela jasným zlodějem a udavačem – tak snad, aby se pan biskup odstěhoval někam, kde ta demokracie opravdu funguje a nemusel se stydět nejen za premiéra, ale i za své spoluobčany, kteří jej zvolili. Pan biskup se bude zcela jistě modlit,jako mnoho dalších, aby Bůh posvětil jejich představu o demokracii a aby Babiš a spol. již nebránili v letu těch bohatýrských a duchovních orlů, pro které se stal ubohý a nízký Babiš nepřekonatelnou překážkou.

  Odpověď
 2. Takové vyjádření od pana biskupa Malého není žádné překvapení… spíše jsem ale čekal nějakou chytrost od pana Halíka…možná se dočkáme na Letné.
  Ocenil bych kdyby se biskupové modili spíše za svou hříchem prolezlou nesvatou církev a konečně začli pomáhat obětem jejich zlovůle.

  Odpověď
 3. Ano, církev konečně pochopila, že čím méně Babišovského (a nepochybně i Zemanovského) vlivu, tím více si bude moci „vychutnávat“ Krista …

  Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář