Biskup varoval před Trumpem, jeho politiku označil za „toxickou a nebezpečnou“

Londýn – Křesťanská víra Donalda Trumpa byla zpochybněna biskupem denominace Church of England. Reverend Paul Bayes z Liverpoolu, řekl, že politika amerického prezidenta byla „mylná“ a křesťané, kteří ho podporují, zavádějí.

Spíše než přivítat Trumpa, by chtěl „přivítat a ctít“ lidi, kteří se chystají protestovat proti jeho plánované návštěvě Velké Británie, řekl biskup pro rozhlasovou stanici BBC.

„Nesouhlasím s ním, myslím si, že se mýlí v mnoha svých politických rozhodnutích, a myslím si, že křesťané, kteří se s ním ztotožňují, zejména v USA, nereagují správně na to, co říká naše křesťanská víra,“ poznamenal podle Christian Today.

„Nemyslím si, že je správné stavět zdi, nemyslím si, že je správné démonizovat a nenávidět lidi.“ Biskup Bayes se domnívá, že Trumpova politika je v rozporu s křesťanskými hodnotami.

„Říká, že je křesťan, ale Ježíš řekl, že lidi poznáte podle jejich ovoce. A to je člověk, který, jak se mi zdá, říká, že zdi jsou dobré, lidé z jiných kultur jsou špatní, nesmíme lidi vítat, musíme je vyloučit. Nevěřím, že se jedná o křesťanské postoje,“ řekl.

Navzdory svým názorům na Trumpa řekl, že Amerika je „velká země“ a že by neměla být démonizována kvůli svému prezidentovi.

Biskup dodal, že Trumpovy víkendové komentáře o tom, jak by Velká Británie měla vyjednávat s EU kvůli Brexitu, naznačovaly jakýsi „populismus“ a politický styl, který je „toxický a nebezpečný,“ konstatoval biskup v rozhovoru.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

 

-mn-  Foto: Wikimedia Commons – Donald Trump

Tags: ,

1 Komentář

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář