Biskup vybízí křesťanské uprchlíky k návratu do vlasti

 

Sýrie. „Křesťanská víra se zrodila na Východě, v Sýrii, a křesťanská obroda musí začít právě odtud“ tvrdí mons. Jean-Clément Jeanbart, melchitský arcibiskup Aleppa, který se prostřednictvím agentury Italské biskupské konference SIR obrací na západní státy, aby pomohly syrským uprchlíkům vrátit se do Sýrie: „Pomozte nám zůstat, kde jsme se narodili a kde se zrodila církev.

Jsem biskupem 22 let – vypráví mons. Jeanbart – a před sedmi lety jsem začal pomýšlet na odchod. Přišla však válka, takže nebyla vhodná doba. Nyní je zde obrovský problém vyvolaný exodem křesťanů. V Sýrii se zrodila prvotní církev. Zatímco v Palestině stáli křesťané mimo zákon, tady se shromažďovali veřejně. Syrská křesťanská obec je proto velice specifická.“

Arcibiskup Jeanbart přichází s pastoračním programem nazvaným „Aleppo vás očekává“, kterým vybízí křesťany, aby se vrátili do svojí země: „Jsme připraveni pomoci všem, kteří by chtěli, ale nemohou. Zaplatíme cestu a nabízíme dům na čtyři roky. Pomůžeme najít práci a dětem umožníme vzdělání v katolických školách. Pokud se začnou vracet rodiny, budeme moci zvrátit běh času a budoucnost bude lepší. Až skončí válka, bude práce a lidé budou moci v Aleppo znovu šťastně žít,“ věří arcibiskup Aleppa, mons. Jean-Clément Jeanbart.

 

Zdroj: Radio Vaticana
Foto: Pixabay

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář