Biskupové bojkotující Lambethskou konferenci byli přizváni podepsat prohlášení podporující konzervativní pohled na manželství

Biskupové Nigérie, Rwandy a Ugandy, kteří se rozhodli nezúčastnit se Lambethské konference kvůli přítomnosti pro-LGBT provincií, budou mít možnost podepsat potvrzení rezoluce 1.10. 

Rezoluce z roku 1998, která označuje homosexualitu za „neslučitelnou s Písmem svatým“, byla zařazena do programu. Po odporu liberálních hlasů v rámci anglikánského společenství byl však text změněn tak, že některé části rezoluce byly vypuštěny a byly do něj zahrnuty ty provincie, které již manželství osob stejného pohlaví žehnají. 

Tyto změny vedly k tomu, že Společenství anglikánských církví globálního jihu (GFSA) vydalo vlastní rezoluci, která potvrzuje, že pouze heterosexuální manželství je slučitelné s Písmem svatým. 

SOUVISEJÍCÍTěžiště globální církve se mění. Budoucnost třetí největší denominace je už napsaná

Portál Premier informuje, že biskupové, kteří se zúčastnili Lambethské konference, byli vyzváni, aby svým podpisem podpořili rezoluci GFSA, která potvrzuje Lambethskou rezoluci 1.10 jako oficiální anglikánské učení. 

K 8. srpnu podepsalo podporu 125 biskupů z 21 provincií. Podle GFSA by toto číslo bylo pravděpodobně vyšší, kdyby se konference zúčastnili všichni biskupové z Nigérie, Ugandy a Rwandy. 

Vzhledem k tomu, že Lambethská konference v neděli skončila, GFSA prý „připravuje proces pro ty primasy a biskupy, kteří se z různých důvodů nezúčastnili konference, aby vyjádřili svůj souhlas“. 

Pro skupinu znamená potvrzení v Lambethu 1.10 začátek „resetu“ anglikánského společenství zpět k jeho biblickým kořenům.

Arcibiskup Justin Badi, primas Jižního Súdánu a předseda GSFA, uvedl: „Všichni členové GSFA jsou přesvědčeni o tom, že se v této věci jedná o správný postup. Děkuji Bohu za všechny biskupy, kteří znovu potvrdili Lambeth 1.10 – v celém jeho rozsahu – jako oficiální učení anglikánského společenství o manželství a sexualitě. Velmi nás povzbudili biskupové z celého světa, kteří na této konferenci vyjádřili podporu tomu, aby se společenství řídilo biblickou autoritou, ať už v jakékoli formě.“

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 26. srpna 2022 Foto: Wikimedia Commons – Justin Welby

Tags: ,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář