Biskupové budou jednat o ekonomické situaci nebo o výsledcích sčítání lidu

Praha – O ekonomické situaci v organizacích, které spadají pod gesci katolické církve, nebo o výsledcích sčítání lidu 2021, které vypovídají o přináležitosti lidí k víře, budou jednat na svém dvoudenním zasedání čeští a moravští biskupové v Praze. Výročního zasedání České biskupské konference se zřejmě naposledy zúčastní apoštolský nuncius Charles Balvo.

Papež František ho minulý týden jmenoval apoštolským nunciem v Austrálii. Podle některých médií by to mohlo znamenat, že se blíží určení nového pražského arcibiskupa. Nuncius jako jeden ze svých úkolů měl nominovat papeži nástupce kardinála Dominika Duky na pražský arcibiskupský stolec. Podle informací ČTK se tak ale záhy po odchodu Balva nestane.

Proces výběru nového pražského arcibiskupa trvá už od podzimu 2018, kdy Balvo jako velvyslanec Vatikánu do Česka přijel. Dosavadní pražský arcibiskup Duka v roce 2018 dosáhl věku 75 let, kdy církevní hodnostáři obvykle své funkce opouštějí. Ve stejném roce papež František v reakci na Dukův rezignační dopis arcibiskupa vyzval, aby pokračoval ve funkci, dokud nebude stanoveno jinak.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: ČTK Datum: 25. ledna 2022 Foto: Wikimedia Commons – Dominik Duka

Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář