Biskupové USA vybízejí k zajištění zdravotní péče pro nejchudší

USA. Američtí biskupové vyzvali Senát, aby nový zákon o zdravotní péči respektoval život i náboženskou svobodu a byl finančně dostupný pro všechny, zejména nejchudší. Osud nového zákona navrženého Trumpovou administrativou záleží nyní na výsledku práce Senátu. Sněmovna reprezentantů jej přijala 4. května.

Zákon má zastoupit dosud platný kontroverzní systém zabezpečení Obamacare, zavedený minulou administrativou. „Členové Senátu mají vážné morální dilema spojené s reformou lékařské péče, a zejména se zajištěním její finanční dostupnosti,“ píší američtí biskupové v listu adresovaném Senátu.

Episkopát nekritizuje celý návrh nového zákona. Negativní hodnocení se týká zejména záměru redukovat finanční prostředky na tzv. Medicaid, z níž čerpají lidé s nejnižšími příjmy. Biskupové vybízejí, aby se debata nad zdravotní péčí neřídila politickými hledisky. Prohlašují ve svém listu, že jsou připraveni s Kongresem spolupracovat. Chtějí reprezentovat ty nejchudší a poukázat na nejpalčivější problémy v návrhu nového zákona právě z jejich hlediska.

 

Zdroj: Vatikánský rozhlas

Foto:Flickr

Kategorie: Zahraničí

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář