Blíží se můj odchod, Rick Warren ohlásil proces hledání svého nástupce

Rick Warren oznámil, že po více než 40 letech jako senior pastor kalifornského sboru Saddleback brzy opustí svoji současnou roli a zároveň zahájil proces hledání svého nástupce.

„Příští týden zahájíme proces hledání mého nástupce,“ oznámil Warren podle Christian Post ve svém kázání z 6. června. Saddleback v současné době navštěvuje kolem 25 tisíc věřících a založil několik dalších sborů po celém světě, včetně Hongkongu či Berlína.

Autor bestselleru Proč jsme vůbec tady svou početnou kongregaci uklidnil, že se nejedná o konec, ale o novou kapitolu života sboru. „Začneme hledat pastora nové generace, který mě nahradí a dále povede naši církevní rodinu.“

SOUVISEJÍCÍWarrenův sbor Saddleback ustanovil do pozice pastora tři ženy

Warren řekl, že od založení sboru v roce 1980, on a jeho manželka Kay věděli, že tento den jednou přijde. Na začátku své služby slíbil, že sboru zasvětí 40 let svého života.

„Čekali jsme na Bohem vedené načasování a zahájili jsme proces, který povede k nalezení dalšího senior pastora.“ Warren dále oznámil, že on sám přejde „do méně viditelné role.“

„Když jsme po skončení pandemie začali vidět světlo na konci tunelu, začali jsme vnímat, že Bůh říká: Nyní je čas začít hledat tvého nástupce,“ řekl pastor, který vedl modlitbu při inauguraci  Baracka Obamy nebo jako první bílý pastor vystoupil v domovském sboru Martina Luthera Kinga.

Vedení sboru Saddleback nemá zatím jasno, kdo bude novým nástupcem, ale budou se dívat na „biblické předpoklady pro pastora“, včetně někoho, kdo vás „bude milovat“ a bude „ochoten obětovat svůj život ve prospěch druhých.“

Oznámení přichází jen několik týdnů poté, co Saddleback vysvětil tři pastorky a sbor za své konání čelil kritice několika vlivných baptistů včetně prezidenta Southern Baptist Theological Seminary Ala Mohlera či současného prezidenta největší protestanské denominace v USA J. D. Greeara.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 10. června 2021 Foto: CC Search – Rick Warren

Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář