Bojovníci Boko Haram popravili dva křesťanské humanitární pracovníky

Lagos – Islámská extremistická skupina Boko Haram zveřejnila video, ve kterém její členové popravili dva křesťanské humanitární pracovníky v Nigérii a slíbili, že zabijí každého věřícího, kterého v budoucnu chytí.

Podle informací Morning Star News publikovala teroristická skupina video minulý týden na svých oficiálních stránkách Amaq. Ve videu jsou Lawrence Duna Dacighir a Godfrey Ali Shikagham, oba členové Church of Christ v Nigérii (COCIN) ve státě Plateau, zobrazeni klečící, zatímco za nimi stojí tři maskovaní ozbrojení muži. Oba mladí muži, kteří šli pomoci vybudovat bydlení pro lidi vysídlené islámskými extrémisty, byli poté zastřeleni zezadu.

Pastor Pofi, bratranec dvou popravených křesťanů, řekl Morning Star News, že oba muže zajal Boko Haram, když vykonávali práci v táborech pro vysídlené osoby.

„Lawrence a Godfrey odešli z Abuja do Maiduguri při hledání příležitostí, jak využít své dovednosti pro zlepšení podmínek k bydlení a zaplatili za to svými životy,“ řekl Pofi.

Pastor Pofi argumentoval, že kdyby federální vláda vytvořila ekonomické příležitosti pro ty, kteří se pokoušejí připojit k extremistickým skupinám a vrátili bezpečnost do země, dva křesťanští muži by nebyli mrtví.

„Musíme se zeptat sami sebe, jestli chceme takovou zemi, kde jsou mladí muži, kteří čestně vydělávají peníze, brutálně zabiti, zatímco únosci a vrazi jsou vyzváni k dialogu s vládou.“

Pokud jde o křesťanské pronásledování, Open Doors řadí Nigérii mezi 12. nejhorších zemí světa. Boko Haram je jednou z nejnásilnějších teroristických skupin na světě a způsobuje chaos v severovýchodní části Nigérie a v oblasti Čadského jezera. Za poslední desetiletí skupina zabila odhadem 35 000 civilistů a vysídlila další tisíce.

-mn-  Datum: 4. října 2019  Foto: Morning Star News

Tags: ,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář