Bojovníci IS použili kostel v Mosulu na sexuální zneužívání a věznění jezídek

 

IRAK – Bojovníci IS použili kostel v Mosulu na věznění a sexuální zneužívání téměř 200 jezídek, informoval o tom pracovník vládních vojenských sil. Podle Fox News se jedná o chrám sv. Efraima ve východní části Mosulu patřící syrské ortodoxní církvi.

Islámští radikálové odstranili z chrámu kříž a náboženské obrazy a nahradili je černobílými symboly chalífátu. Budova měla sloužit také pro skladování dokumentace této teroristické organizace. Podle nalezených dokumentů se žen a dívek teroristé ptali na věk, rodinný stav a zda jsou panny nebo ne.

Minulý týden média informovala, že devatenáct jezídských dívek bylo v Mosulu zaživa upáleno, protože odmítly sex s džihádisty. Očití svědkové uvedli, že bezmocně sledovali jejich smrt a nemohli udělat nic na jejich obranu.

IS dobyl Mosul v roce 2014 a držel ho ve svých rukou až do konce minulého roku, kdy začaly být jednotlivé čtvrti postupně osvobozovány iráckou armádou a spojeneckými nálety. V současné době mají bojovníci IS stále pod kontrolou historické hustě osídlené centrum Mosulu.

 

-mn-
Foto: Církev v Mosulu, ilustrační,  Creative Common Search,

 

[adrotate banner=“21″]

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář