Křesťan dnes

Bojovníci z kmene Fulani zabili v Nigérii dalších 18 křesťanů včetně baptistického tajemníka

Bojovníci z kmene Fulani zabili v Nigérii dalších 18 křesťanů. Jedná se o druhý útok na vesnici Ancha během jednoho týdne. 

International Christian Concern informuje, že ozbrojenci z kmene Fulani zabili v úterý večer ve vesnici Ancha 18 křesťanů. Podle americké lidskoprávní organizace se jedná o druhý útok na křesťanskou komunitu v Nigérii za poslední týden.

SOUVISEJÍCÍPo silvestrovském modlitebním setkání byl v Nigérii zabit křesťan

„O půlnoci silný hlas zakřičel: ‚Alláhu Akubar‘ (Alláh je největší),“ řekl (ICC) očitý svědek. Komunita byla už sedmkrát napadena muslimskými militanty.

Mezi zabitými byl i církevní tajemník místní baptistické církve. Bylo vypáleno více než 100 domů a byly zničeny sklady potravin a úroda. Šest lidí je v současné době v nemocnici, kde se léčí se zraněními po kulkách.

„Můj život je nyní v ohrožení,“ řekl ICC se slzami v očích očitý svědek John Rivi Bulus, „Všichni členové mé rodiny byli zabiti fulanskými militanty… zůstal jsem sám.“

„V Nigérii existuje plán džihádu, ale nigerijská vláda nadále mlčí,“ řekl vedoucí mládeže Irigwe. „Prosíme křesťany v diaspoře, aby nám přišli na pomoc.“

Kontakt ICC v Nigérii je v současné době ve zdevastované vesnici a oznámil, že situace je „velmi špatná“ a že další podrobnosti budou brzy k dispozici.

„Budeme i nadále sledovat tuto tragickou situaci a rozesílat informace, jakmile je obdržíme,“ řekl prezident ICC Jeff King. „Právě teď naši křesťanští bratři a sestry v Nigérii potřebují naše modlitby.“

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 24. ledna 2022 Foto: ICC – ilustrační

Exit mobile version