Boko Haram zničili v Nigérii nejméně 900 kostelů

Lagos – Nejméně 900 křesťanských kostelů bylo zničeno skupinou Boko Haram v severní Nigérii, jako součást kampaně islámské radikální skupiny, která vyhání křesťany ze severu země, informuje Nigerijská křesťanská asociace (CAN).

Organizace podle Christian Post tvrdí, že „krveprolití“ páchané na křesťanech není „náhodné“ a pokračující útoky na komunity v oblasti Jižní Kaduna, Benue a Taraba ukazují, že válka Boko Haram s následovníky Krista, která začala v roce 2009, pokračuje v plné síle.

CAN dále vyzvala vládu, aby zintenzívnila ochranu civilistů. „Křesťané jsou i nadále hlavním cílem islámských radikálů, jako jsou bojovníci Boko Haram a pastevci kmene Fulani. Obyvatelé nemají žádnou naději, že budou někdy chráněni, nebo že zde úřady nastolí spravedlnost,“ uvedl International Christian Concern (ICC).

Někteří prominentní křesťanští vůdci, jako například předseda CAN, biskup Diamond Emuobor, navrhli, že pokud není nikoho, kdo by chránil křesťany a jejich kostely, pak musí „koupit meč“ a začít se chránit.

„Křesťané by se měli bránit a ten, kdo nemá žádný meč, měl by prodat kabát a koupit si ho, aby se bránil. My jsme všichni lidé, nikdo by vás neměl zabíjet, protože věříte v Ježíše Krista,“ řekl minulý týden Emuobor .

„Ti z nás, kteří jsou naživu, mají právo se bránit. Ježíš v Lukášově evangeliu říká, že ti, kteří nemají žádný meč, by měli prodat své kabáty a koupit si ho na obranu svých životů,“ cituje biskupova slova podle Lukáše 22, 36 The Christian Post.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

-mn-  Foto: Wikimedia Commons – ilustrační, bojovníci skupiny Boko Haram

Tags: ,

1 Komentář

  1. divochy byly a divochy i navzdy zustanou, a podotykam , ze sam veliky humanista Dr. Schweitzer, ktery pomahal zcivilizovat divoke Africany nedoporucoval intimnejsiho souziti s temito rasami

    Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář