Boko Haram zveřejnilo video s vězněným pastorem, ten říká rodině „neplačte a věřte Bohu“

Na sociálních sítích se objevilo krátké video jako důkaz, že unesený nigerijský pastor Lawana Andimi je stále na živu. Záznam byl nahrán novinářem, o kterém je známo, že má přístup k vedení Boko Haram.

Organizace Open Doors, monitorující pronásledování křesťanů, na své stránce zveřejnila toto šestiminutové video s vedoucím církve, který prosí úřady, aby zajistily jeho propuštění. Pastor byl unesen 3. ledna během útoku na město Michika, které je v blízkosti hranice s Kamerunem. Pastor řekl své rodině a kolegům: „Neplačte, nebojte se, ale děkujte Bohu za všechno.“

„Nikdy jsem nebyl znechucen, protože všechno je v rukou Božích. Bůh, který je přiměl, aby se o mě starali a nechali mě naživu, se jich dotkne … Takže žádám kolegy, zejména svého prezidenta Rev. Joela Billyho, který je silným mužem lásky, aby udělal vše, co bude v jeho silách, aby mluvil s naším guvernérem a dalšími agenty kvůli mému propuštění,“ uvedl pastor.

„Z milosti Boží budu spolu opět se svou ženou a dětmi a kolegy… neplačte, nebojte se, ale za všechno děkujte Bohu,“ poznamenal v nahrávce.

Militantní skupina terorizuje křesťanská společenství v Nigérii již poslední desetiletí a nyní rozšířila svou násilnou ideologii do Kamerunu, Nigeru a Čadu.

Boko Haram je známý únosy žen a dívek. V roce 2014 přepadli školu v Chiboko a zajali 276 převážně křesťanských školaček.

Leah Sharibu je jedinou dívkou, která je stále v zajetí ze skupiny 110 unesených děvčat ze školy v loňském roce v Dapči ve státě Jobe.

UNICEF ​v loňském roce odhadla, že Boko Haram v letech 2013 až 2018 v severovýchodní Nigérii unesl 1 000 dětí. Mnoho dětí, zejména dívek, bylo použito pro sebevražedné útoky.

Open Doors vyzývá křesťany, aby se modlili za pastora Lawana a jeho rodinu.

Pokud jde o křesťanské pronásledování, Open Doors řadí Nigérii mezi 12. nejhorších zemí světa. Boko Haram je jednou z nejnásilnějších teroristických skupin na světě a způsobuje chaos v severovýchodní části Nigérie a v oblasti Čadského jezera. Za poslední desetiletí skupina zabila odhadem 35 000 civilistů a vysídlila další tisíce.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

 

-red-  Datum: 13. ledna 2020  Foto: screenshot YouTube

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář