Boris Johnson: Pamatujte o Vánocích na pronásledované křesťany

Londýn – Nově zvolený britský premiér Boris Johnson ve své štědrovečerní řeči připomněl osudy věřících lidí, kteří neslaví Vánoce v pokoji a v míru, ale v tajnosti či ve vězení. Slíbil, že ze své pozice se bude snažit tento problém změnit.

„Pamatujte na ty křesťany ve světě, kteří čelí perzekuci. Štědrý den slaví v soukromí, v tajnosti, možná ve vězeňské cele. Jako ministerský předseda to chci změnit. Stojíme za křesťany solidárně všude a budeme bojovat za jejich právo praktikovat svou víru,“ řekl Johnson ve videu.

V listopadu 2018 Boris Johnson vyzval britskou vládu, aby poskytla azyl křesťance Asii Bibi, která nakonec odešla do Kanady. Bývalý ministr zahraničních věcí tehdy napsal dopis ministru vnitra Sajidovi Javidovi v reakci na zprávy, že Spojené království neudělí azyl kvůli „bezpečnostním obavám“.

 

V listopadu se miliony křesťanů na celém světě spojily s cílem společně se modlit za pronásledované křesťany, kteří každý den trpí pro svou víru.

Mezinárodní dny modlitby za pronásledované je období modliteb za nejzranitelnější Boží děti, které potrvá od 3. do 10. listopadu.

Organizace International Christian Concer každý rok poskytuje bezplatnou sadu informací o této iniciativě, která byla speciálně upravena tak, aby pomohla pastorům a sborům vést ostatní v modlitbě a informuje o pronásledované církvi.

V České republice se více než 80 míst zapojilo do akce v rámci Červené středy na podporu náboženské svobody. Na iniciativě spolupracovaly místní církve, náboženské společnosti a další organizace, včetně magistrátu hl. města Prahy a ministerstva zahraničí ČR. Mezinárodní iniciativu Červená středa organizují v ČR Česká biskupská konference (ČBK), Ekumenická rada církví (ERC) a Federace židovských obcí (FŽO).

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

 

-red-   Datum: 26. prosince 2019  Foto: Wikimedia Commons – Boris Johnson

Tags: ,,

1 Komentář

  1. Doufejme, že se tato moudrá a přímá řeč donese až do Vatikánu a padne na úrodnou půdu. Dokud je ještě Vatikán oblečený. Přijde čas, kdy sám Bůh odhalí světu jeho nahotu …

    Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář