V Bratislavě se uskuteční mezinárodní sympozium o migraci

 

Náboženství a migrace bude tématem mezinárodního sympozia 21. února v Bratislavě, organizovaného ve spolupráci Konference biskupů Slovenska a České biskupské konference. Spolu s dalšími osobnostmi vystoupí i pražský arcibiskup kardinál Dominik Duka a bratislavský arcibiskup metropolita Stanislav Zvolenský.
Akce se bude konat v Aule Benedikta XVI. na Kapitulská ulici v Bratislavě. Cílem sympozia je pomoci „lépe porozumět jevu současné migrace a zaujmout správný křesťanský postoj v optice víry a poselství Písma svatého,“ citovala slova Mons. Zvolenského Tisková kancelář BS.

Příspěvky odborníků budou rozdělené do čtyř částí. O tom, co říká Bible o putování, přijdou přednášet Jaroslav Brož, proděkan pro studium na Katolické teologické fakultě Univerzity Karlovy v Praze a Jozef Jančovič, jeden z proděkanů Římskokatolické cyrilometodějské bohoslovecké fakulty Univerzity Komenského v Bratislavě. V druhé sekci „Náboženství, církev a fenomén migrace“  promluví Jindřich Šrajer z Teologické fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích a děkan bohoslovecké fakulty UK v Bratislavě Vladimír Thurzo.
Ve třetí části „Posílení křesťanské identity jako odpověď na fenomén migrace“ vystoupí košický pomocný biskup Marek Forgáč a plzeňský diecézní biskup Tomáš Holub. Ve čtvrté části sympozia, které bude na téma „Migrační krize: výzva nebo ohrožení“, bude přednášet český filozof a překladatel Jan Sokol z Fakulty humanitních studií z Karlovy univerzity v Praze a bývalý ministr vnitra ČR Vladimír Palko z Fakulty informatiky Panevropské vysoké školy v Bratislavě.

Zdroj: TK KBS
Foto: Wikimedia

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář