Brazilský kněz požehnal homosexuálnímu páru a následně skončil v úřadu

Brasília – Knězi v brazilském městě Assis byla pozastavena činnost poté, co počátkem prosince požehnal homosexuálnímu sňatku.

Portál Crux informuje, že kněz Vicente Paula Gomes dne 7. prosince požehnal sňatku dvou mužů, dne 11. prosince a následně diecéze proti němu vydala preventivní opatření. Dokument podepsal biskup Argemiro de Azevedo. Prohlášení bylo vydáno 12. prosince a vstoupilo v platnost téhož dne.

Videoklip publikovaný místním zpravodajským webem Assis City odhaluje, že Gomes během obřadu řekl: „Domníváme se, že pro dobrou domácnost stačí muž a žena. Ale rodina není jen to. Dobrá rodina znamená vytvořit podmínky pro důstojný život. Proto jsem rád, že tady můžu být,“ řekl kněz.

Gomesse pak přiznal, že se „trochu chvěl“, protože to bylo poprvé, kdy dal takové požehnání. „Už přemýšlím o tom, co v pondělí řekne biskup Argemiro.“

Video ukazuje, že kněz pak mužům umožnil líbat se, ale otočil se zády. Fotky z události odhalují, že Gomes během obřadu neměl liturgické oděvy a nebyly použity žádné církevní předměty.

Gomes se podle médií odmítl k události vyjádřit.

Rozvod u metodistů? 

Představitelé Sjednocené metodistické církve (UMC) počátkem ledna navrhli plán, který by po letech rozdělení formálně vyřešil napětí v denominaci kvůli pohledu na homosexualitu.

Návrh, který zveřejnila 16členná skupina biskupů a představitelů církve na obou stranách debaty, říká, že oddělení by bylo „nejlepším prostředkem k vyřešení našich rozdílů, což umožňuje každé části církve zůstat věrnou svému teologickému porozumění.“

Podle devítistránkového plánu by konzervativnější metodisté vytvořili novou církev. Nová denominace by nadále držela biblické chápání manželství a byla by proti svěcení homosexuálních kněží.

Konzervativní sbory, které odejdou, by podle nové dohody dostaly 25 milionů dolarů. Členové duchovenstva by si navíc ponechali svou penzi.

Zbývající část metodistické církve by umožnila poprvé ve své historii sňatky osob stejného pohlaví a duchovenstvo z LGBTI komunity.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

 

-mn-  Datum:17. ledna 2020  Foto: Wikimedia Commons – ilustrační

Tags: ,,,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář