Brazilští biskupové kritizují prezidenta Bolsonara za nezvládnutí pandemie

Sao Paulo- 152 brazilských katolických biskupů adresovalo ve společném prohlášení tvrdou kritiku na adresu prezidenta Jaira Bolsonara za jeho neúspěšné zvládnutí pandemie.

Dokument s názvem Dopis Božímu lidu byl poprvé zveřejněn 26. července. V dopise se uvádí, že Brazílie čelí „bezprecedentní krizi zdravotní péče“ a „ničivému ekonomickému kolapsu“ „což jsou výsledky„ neschopnosti vlády koordinovat svou činnost. “

Dokument vyvolal vlnu reakcí, zejména na sociálních sítích, ale také v církvi. „U některých biskupů se to setkalo s nesouhlasnou reakcí,“ řekl pro National Catholic Register Antônio Manzatto, profesor z Papežské katolické univerzity v Sao Paulu.

„Tradicionalistické křídlo brazilské katolické církve je i nadále velké, ale myslím si, že podíl biskupů, kteří podporují současnou administrativu, je nižší než 30%, což je zhruba procento Brazilců, kteří jsou i nadále na straně Bolsonara,“ dodal Manzatto.

Politika Bolsonarova rozděluje také evangelikály

Podobně jak v  Trumpově případě, tak Bolsonaro měl ve volbách na své straně velkou evangelikální komunitu. Na druhé straně Brazilská evangelikální aliance ho varovala, aby svými činy a skutky nerozděloval zemi.

„Evangelikálové se však během voleb rozdělili a dnes se i nadále dělí. Někteří kritizovali prohlášení a program této vlády od začátku. Některé postoje prezidenta, které byly viditelně v rozporu s duchem a zásadami demokracie, vedly k veřejnému prohlášení Evangelikální aliance ze dne 19. dubna,“ řekl šéfredaktor Klênia Fassoni z brazilského časopisu UL Ultimato pro Evangelical Focus.  

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi

-red- Datum: 1. září 2020 Foto: Wikimedia Commons – Bolsonaro

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář