Křesťan dnes

Británie prozatím řekla ne, nuceným potratům

Londýn – Odvolací soud v Londýně rozhodl, že lékaři nemohou násilně ukončit těhotenství těhotné ženy s mentálním postižením. Soudkyně Nathalie Lievenová se dohodla s lékaři, kteří se snažili přerušit těhotenství ve 22. týdnu proti její vůli i vůli její rodiny a sociálního pracovníka.

Nejmenovaná katolička pochází z Nigérie a je údajně inteligenčně na úrovni dítěte na základní škole a žije v péči Britské národní zdravotní služby.

Britský soud původně pověřil lékaře, aby provedli ženě potrat navzdory námitkám matky i ženy samotné. „Musím rozhodovat v jejím nejlepším zájmu, ne podle názoru společnosti na potrat,“ vysvětlila podle CNA soudkyně Nathalie Lievenová a tvrdila, že její rozhodnutí přihlíží ke stavu ženy a je v jejím zájmu.

Lékaři argumentovali, že vzhledem k její snížené mentální kapacitě by byl potrat pro ženu méně traumatizující než porod, zejména pokud by dítě bylo umístěno do pěstounské péče.

Matka ženy dala lékařům a soudu jasně najevo, že se bude o své vnouče starat. Proti potratu byla kvůli své katolické víře. Neomezené potraty jsou ve Spojeném království legální až do 24. týdne těhotenství, poté musí lékaři potvrdit, že potrat je v zájmu matky.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

 

Autor: -mn-  Datum: 27. června 2019 Foto: Wikipedie – Londýn, ilustrační

Exit mobile version