Británie vytvořila komisi pro monitorování pronásledovaných křesťanů po celém světě

Londýn – Británie pověřila nezávislou komisi pro pronásledované křesťany, aby nalezla praktické kroky pro jejich podporu.

Přibližně 215 milionů křesťanů na celém světě čelilo loňskému roku pronásledování kvůli své víře. Komise tvrdí, že křesťanské ženy a děti jsou obzvláště zranitelné a často jsou vystaveny sexuálnímu násilí.

V loňském roce bylo v průměru 250 křesťanů zabito měsíčně. „Často je pronásledování křesťanů varovným znamením pronásledování všech menšin,“ řekl ministr zahraničí Jeremy Hunt, jak uvádí Christian Today.

„Dnes jsem požádal biskupa Truroa, aby se podíval na to, jak může britská vláda lépe reagovat na situaci pronásledovaných křesťanů po celém světě. Můžeme a musíme udělat víc,“ dodal ministr.

Komise mapuje pronásledování křesťanů v klíčových zemích na Blízkém východě, v Africe a v Asii. Úřad dále analyzuje britskou podporu a doporučuje komplexní politickou reakci, uvedla vláda.

Biskup Truro byl až donedávna vedoucím společnosti Church Mission s bohatou zkušeností s mezinárodní situaci křesťanů. V reakci Truro řekl: „Je to životně důležité dílo a mám pocit, že bych tímto způsobem mohl sloužit pronásledovaným křesťanům po celém světě.“

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi podílet?

 

-mn-  Foto: YouTube Asia Bibiová, ilustrační

Tags: ,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář