Britové v době koronaviru hledají útěchu v modlitbě

Nový průzkum uskutečněný ve Velké Británii ukazuje, že víra a modlitba pomáhají mnohým občanům během krize způsobené koronavirem.

V nové studii společnosti Savanta ComRes1 se téměř polovina (44%) modlí, přičemž třetina z nich tvrdí, že se modlili od začátku vládních omezení, protože se domnívají, že to pomůže změnit situaci. Podle Christian Today, více než polovina těch, kdo se modlí (56%), souhlasila s tím, že modlitba mění svět.

Dospívající mládež zase častěji tvrdí, že se pravidelně modlí – alespoň jednou měsíčně – než ti ve věku 55 a více let (30 % v porovnání 25 %).

Na otázku, za co se modlí, více než polovina (53 %) řekla, že za přátele a rodinu, čtvrtina (27 %) za zdravotnicky personál a pětina za někoho, kdo trpí koronavirem. Patnáct procent uvedlo, že se modlili za jiné země postižené pandemií.

Polovina dotázaných (51 %) uvedla, že mají zkušenost s odpovědí na modlitby, zatímco dvě třetiny souhlasily s tím, že Bůh jejich modlitby slyší. Téměř polovina (43 %) uvedla, že jejich modlitba může změnit život lidí žijících v chudobě v rozvojových zemích.

Podle průzkumu mezi 2 101 dospělými občany čtvrtina z nich během epidemie sledovala nebo poslouchala bohoslužby v rádiu, v televizi nebo vysílané online. Se zavřením kostelů a omezením shromáždění tento počet vzrostl na 76 %.

Ruth Valeriová z organizace Tearfund, která si průzkum objednala, uvedla, že je povzbudivé vidět, jak se takový počet lidí ve Velké Británii modlí během tak náročné doby. „Naše zkušenost je, že modlitba a praktická pomoc jdou ruku v ruce a jsou to klíčové způsoby reakce,“ cituje ji Christian Today.

„Vzhledem k tomu, že virus Covid-19 stále roste po celém světě, žádáme více lidí, aby se modlili a jednali,“ dodala.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

 

-red-  Datum: 22. června 2020  Foto: Unsplash – ilustrační

Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář