Britská královna: Pokud zůstaneme jednotní a rozhodní, překonáme tuto nemoc

Londýn – Britská královna ve svém projevu k národu se zamýšlela nad místem modlitby v životě lidí a označila ji za zdroj útěchy během pandemie.

„Po celém světě vidíme příběhy, které se dotýkají našich srdcí, jak se scházejí lidi, aby pomohli ostatním, ať už jde o dovoz potravin a léků nebo kontrolu sousedů,“ řekla.

„Ačkoliv izolace může být někdy těžká, mnoho lidí všech vyznání objevuje, že to představuje příležitost zpomalit, zastavit se a přemýšlet v modlitbě nebo meditaci.“

V projevu také přemýšlela o svém vůbec prvním veřejném vysílání v roce 1940 směřovaném k evakuovaným dětem během druhé světové války, když řekla, že oddělení od rodiny může být „bolestivé“, ale „správné“.

Poděkovala zdravotnickému personálu a dalším pracovníkům v první linii za „nezištné“ plnění jejich povinností a „těm z vás, kteří zůstáváte doma, čímž pomáháte chránit zranitelné“.

„Čas karantény v naší zemi přinesl zármutek pro některé, finanční potíže pro mnohé a obrovské změny v každodenním životě každého jednoho nás,“ pokračovala.

„Společně řešíme tuto nemoc a chci vás ujistit, že pokud zůstaneme jednotní a rozhodní, překonáme to. Doufám, že v nadcházejících letech bude každý hrdý na to, jak reagoval na tuto výzvu. A ti, kteří přijdou po nás, řeknou, že Britové této generace byli stejně silní jako kterákoliv jiná generace.“

Také vyzdvihla charakter občanů, který obsahuje atributy jako jsou „sebekázeň, dobrý humor a pocit sounáležitosti.“

Královna Alžběta II. ukončila projev slovy, že lepší dny se do Velké Británie vrátí. „Měli bychom se utěšovat, že i když budeme muset ještě více času vydržet, vrátí se lepší dny: znovu budeme se svými přáteli; znovu budeme se svými rodinami; znovu se setkáme.“

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

 

-red-  Datum: 7. dubna 2020  Foto: screenshot YouTube

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář