Britská královna řekla, že Ježíšovo učení se stalo „základem její víry“

Britská královna předala na Štědrý den osobní a velmi dojemné poselství, ve kterém se zamyslela nad smrtí manžela prince Philipa, ale také nad svou nadějí do budoucnosti.

Královna ve svém tradičním projevu vzdala hold „mému milovanému Philipovi“ a připomněla jeho „smysl pro službu“ a „intelektuální zvědavost“.

SOUVISEJÍCÍKrálovna Alžběta vyjádřila podporu všem pronásledovaným křesťanům

„Ale život se samozřejmě skládá z posledních rozchodů a také prvních setkání; a i když mně a mé rodině chybí, vím, že by chtěl, abychom si Vánoce užili,“ cituje Alžbětu II. portál Christian Today.

Královna se také zamyslela nad dopadem pandemie, ale mluvila také o svém potěšení ze sledování mladších generací královské rodiny.  „Zatímco covid opět znamená, že nemůžeme slavit tak, jak jsme si možná přáli, stále si můžeme užívat mnoha šťastných tradic,“ řekla.

„Ať už je to zpívání koled, zdobení stromečku, dávání a přijímání dárků nebo sledování oblíbeného filmu, u kterého už známe konec, není žádným překvapením, že si rodiny tak často cení své vánoční rutiny.“

„Vidíme, jak naše vlastní děti a jejich rodiny přijímají role, tradice a hodnoty, které pro nás tolik znamenají, protože se předávají z generace na generaci a někdy jsou aktualizovány pro měnící se časy,“ pokračovala.  „Vidím to na své vlastní rodině a je to zdroj velkého štěstí.“

Řekla, že se těší na oslavy svého platinového jubilea v roce 2022, které budou „příležitostí pro lidi na celém světě, aby si užili pocit sounáležitosti; šancí poděkovat za obrovské změny posledních sedmdesáti let – společenské, vědecké a kulturní – a také s důvěrou se dívat dopředu“.

Ve svém zamyšlení zmínila také vánoční příběh a narození Ježíše, ve kterém „je nový úsvit s nekonečným potenciálem“.

„Právě tato jednoduchost vánočního příběhu ho činí tak univerzálně přitažlivým: jednoduché události, které tvořily výchozí bod života Ježíše – muže, jehož učení se předávalo z generace na generaci a bylo základem mé víry,“ uvedla britská královna. 

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 27. prosince 2021 Foto: YouTube – královna Alžběta

Tags: ,,

1 Komentář

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář