Britská vláda je kritizována za odmítnutí azylu pro pákistánskou křesťanskou rodinu

Glasgow – Vedoucí představitelka Skotské církvi kritizovala odmítnutí britské vlády udělit azyl pákistánské křesťanské rodině, která žije posledních sedm let v Glasgow.

Susan Brownová, tajemnice Valného shromáždění Skotské církve, prohlásila, že je „nahněvána a podrážděna“ z přístupu britské vlády vůči lidem, kteří skutečně hledají útočiště ve Velké Británii, uvádí Christian Today.

Ve jménu církve apelovala na britskou vládu, aby projevila soucit s Maqsoodem a Parveen Bakhshovými a jejich dvěma dospívajícími syny Somerem a Areebem.

Křesťanská rodina uprchla z Faisalábádu v Pákistánu v roce 2012 poté, co Maqsood Bakhsh obdržel vyhrůžky ze strany islámských extremistů kvůli své křesťanské víře.

Rodina tvrdí, že pokud se vrátí do Pákistánu, jejich životy budou v ohrožení protože byli islámskými extremisty označeni za nepřátele. Ti zabili lidi, které znají, včetně dvou přátel, kteří byli zastřeleni mimo soudní síň, zatímco byli v policejní vazbě. Strýc pana Bakhsha byl zabit krátce po návratu z USA, kde žil 20 let.

Brownová naléhala na ministerstvo vnitra, aby učinilo „soucitnou nabídku“ rodině Bakhshových. „Jsou ve Skotsku sedm let a chlapci jsou dobře integrovaní ve své škole a jsou dobře přijati dalšími studenty,“ uvedla ve své výzvě.

„Celá rodina je aktivně zapojena do místní církve a Maqsood je starším tohoto shromáždění.“

Susan Brownová, která vede katedrálu na severu Skotska, řekla: „Navštívila jsem Pákistán. Byla to sice jen jedna malá část, ale každý sbor, do kterého jsme šli, měl ozbrojenou stráž. Plakáty propagující mou návštěvu mohly být kvůli hrozbě útoku vystaveny jen jeden den.“

„Naše vláda říká, že Pákistán je pro křesťany bezpečné místo. Náš svět není náš, ale Boží. Stvořený pro celé lidstvo. Boží srdce je dost velké na to, aby ochránilo každého a naše musí být také.“

Online petice, kterou zahájila Rev Linda Pollocková z kostela Possilpark v Glasgowě, podepsalo více než 80 000 lidí.

Petice byla předložena ministerstvu vnitra loni v srpnu, kdy ministr imigrace Caroline Noakesová uvedla, že případ rodiny bude přezkoumán. Rozhodnutí ještě nebylo učiněno.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

-mn-  Foto: Church of England – Susan Brownová

Tags: ,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář