Britské dítě může být poprvé narozené bez matky v rodném listu

Londýn – Dítě narozené v Británii by mohlo být první, které by nemělo matku uvedenou v rodném listu, protože žena, která ho porodila, se označuje jako muž.

Podle informací neidentifikovaná žena, která říká, že je mužem, vede soudní bitvu poté, co požádala, aby byla uvedena jako otec dítěte. Žena, která je jediným rodičem, zahájila právní proces na začátku tohoto roku.

Matka dítěte již provedla oficiální změny a byla podle příslušných právních dokumentů při porodu „otcem“. Nicméně ačkoli se identifikuje jako muž, byla informována, že zákon vyžaduje, aby ti, kdo porodí, byl registrováni jako matky.

Její advokátka Hannah Markhamová zahájila soudní případ, aby mohla být uvedena jako otec dítěte a tvrdí, že její registrace jako matka porušuje její právo na respekt k jejímu soukromému a rodinnému životu.

Sir Andrew McFarlane, předseda oddělení pro rodiny vrchního soudu, brzy rozhodne, zda může být rodný list dítěte platný pouze s otcem. Advokátka pro práva dětí Katy Faustová nebyla případem nadšena a uvedla, že „když vláda vydá rodný list bez matky, nedosáhli jsme pokroku.“

V červnu advokátka Hannah Markhamová uvedla, že zákon požadující, aby byl její klient registrován jako matka, není kompatibilní s moderní společností, vzhledem k „rozvoji svobody projevu a rovnosti žen a mužů a ochraně práv jednotlivce identifikovat se jako konkrétní pohlaví.“

 

Překlad: Michal Nosál Zdroj: The Christian Post  Foto:Flickr, ilustrační 

 

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář