Britský archeolog tvrdí, že našel vůbec první archeologický důkaz o existenci námořní říše krále Šalamouna

Sean Kingsley zvolil jiný přístup – obrátil se směrem k moři a v Izraeli prohledával spíš vraky lodí, než to, co je v zemi.

Britský námořní archeolog tvrdí, že objevil důkaz o biblickém králi Šalomounovi a jeho údajné námořní říši, která byla vytvořena politickým spojenectvím se starými Féničany, kteří vládli v dnešním Libanonu.

Ačkoli je toho v Bibli o králi Šalomounovi napsáno mnoho a je tu popisován jako mocný monarcha s velkým bohatstvím a moudrostí, který postavil První jeruzalémský chrám, nebyly dosud o jeho vládě odhaleny žádné přímé archeologické důkazy. Mnoho historiků a archeologů proto dospělo k závěru, že byl Šalamoun buď vůdcem nějakého menšího knížectví, nebo dokonce idealizovaným mýtem.

Dr. Sean Kingsley však tento ustálený narativ svými novými poznatky zpochybňuje a tvrdí, že biblická zpráva o Šalamounovi je do značné míry přesná. Zatímco archeologové tradičně hledali důkazy o Šalamounovi v Izraeli, Kingsley se vydal jinou cestou a své průzkumy zaměřil na nalezení důkazů o středomořské říši, kterou Šalomoun podle Bible vybudoval prostřednictvím svého spojenectví s fénickým králem Chíramem.

„Roztáhl jsem velmi širokou síť. Takováto námořní studie ještě nikdy nebyla provedena,“ řekl Kingsley Guardianu.

Celý článek je k dispozici na stránce Israel.cz


Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář