Britští metodisté řeší homosexuální manželství, evangelikálové varují před odklonem od Bible

Londýn – Metodistická církev ve Velké Británii se nachází v okamžiku, kdy zvažuje, zda změní svůj tradiční pohled na manželství, tvrdí evangelikálové. O situaci v denominaci ve čtvrtek informoval Christian Today.

Příští týden se denominace schází na své výroční konferenci, kde bude předložena zpráva „Bůh nás v lásce spojuje“, kterou vypracovala skupina pro manželství a vztahy, která doporučuje, aby duchovní měli možnost pořádat svatební obřady osob stejného pohlaví.

Metodistická církev nyní ve svých církevních dokumentech tvrdí, že „metodistická církev věří, že manželství je Boží dar a Boží úmysl je, aby manželství bylo celoživotním spojením v těle, mysli a duchu mezi jedním mužem a jednou ženou.“

Nová definice by to stanovisko změnila místo „jednoho muže a jedné ženy“ na „dvě osoby“.

Doporučení se setkalo se silnou opozicí ze strany evangelikálů, kteří vyzývají církev, aby zůstala věrná tradičnímu pojetí manželství.

Předložená zpráva „nedokáže dobře naslouchat Bibli, tradici a zkušenosti“ a „nenabízí biblickou odpověď na Boží volání“, uvedla skupina sdružující evangelikály v metodistické církvi pod názvem MET (Methodist Evangelicals Together).

„Zpráva přichází v klíčovém bodě života metodistické církve v Británii,“ uvedl MET ve své odpovědi na návrhy zveřejněné tento týden.

„Vyzýváme církev, aby zůstala věrná biblickému učení o sexualitě“ protože návrhy „radikálně mění toto učení v mnoha směrech.“

Pokud konference tuto zprávu schválí, bude předložena regionálním synodám k další diskusi před hlasováním na jaře příštího roku a závěrečným hlasováním na konferenci.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

 

Autor: -mn-  Datum: 29. června 2019 Foto: Wikipedie – Wesley Memorial Church v Oxfordu

Tags: ,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář