Brnem prošli tři králové s velbloudy, začíná Tříkrálová sbírka

Brno – Brnem dnes prošli tři králové, které doprovodili i dva velbloudi. Vyrazili v 16:00 od katedrály na Petrově, na Dominikánském náměstí se pak poklonili Jezulátku v betlému. Průvodu přihlížely stovky lidí. Je to tradiční součást Tříkrálové sbírky, která začala v celé zemi na Nový rok a potrvá do 14. ledna. Loni sbírka v brněnské diecézi vynesla rekordních 38 milionů korun. Peníze pomůžou lidem, kteří nemohou najít pomoc jinde, uvedla mluvčí charity Zuzana Horáková. Většina koledníků podle ní vyjde o víkendu 6. a 7. ledna. Na víkend také připadá svátek Tří králů.

„V celé diecézi se zapojí asi 17.000 dobrovolníků, kteří budou chodit po domácnostech,“ uvedla Horáková. Podle ní jsou lidé na koledníky zvyklí a těší se na ně. Přispět koledníkům mohou lidé od 1. do 14. ledna. Zapojit se mohou také prostřednictvím on-line kasičky na stránkách Tříkrálové sbírky, bankovním převodem nebo dárcovskou DMS.

SOUVISEJÍCÍV K. Varech začala Tříkrálová sbírka, pomůže lidem s Alzheimerovou chorobou

„Nejvíce lidí tradičně přispívá koledníkům do kasiček, každý rok ale stále více lidí přispívá také on-line,“ dodala Horáková. Peníze, kterými lidé do sbírky přispějí, pomáhají charitě v péči o nemocné, handicapované, seniory, matky s dětmi v tísni a další potřebné.

V Brně je pro dobrovolníky připraveno 527 zapečetěných kasiček, se kterými vyrazí asi 1500 koledníků. Lidé mohou v Brně do 5. ledna přispět ve dvou stáncích. „Stánky máme na České a na Mendlově náměstí, lidé mohou přispět hotově či kartou. Bohužel nedokážeme pokrýt celé město dobrovolníky, v Brně v nich lidé přispívají pravidelně,“ uvedla mluvčí charity. Mezi koledníky se v Brně zapojí například klienti denního stacionáře Effeta. „Už je to pro obyvatele Líšně víceméně tradice, na koledníky se těší,“ dodala Horáková.

Na hudební scéně Městského divadla Brno se v neděli 7. ledna uskuteční tradiční Tříkrálový koncert. V přímém přenosu ho od 18:00 odvysílá Česká televize. Diváci uvidí i reportáže o tom, kde vykoledované peníze pomáhají. Večer budou moderovat Martina Kociánová s Janem Čenským, vystoupí například skupina Čechomor, Barbora Poláková nebo Ben Cristovao.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: ČTK Datum: 4. ledna 2024 Foto: Wikimedia Commons – Brno

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář