Brněnské biskupství investuje do svého gymnázia i školky, je o ně zájem

Brno – Brněnské biskupství chystá rozšíření areálu svého gymnázia v Barvičově ulici, navýší také kapacitu mateřské školy. Jen za letošní rok investuje biskupství do školství v diecézi 40 milionů korun, nejvíc z vlastních zdrojů za posledních pět let, uvedl mediální zástupce Zdeněk Novák. Investice budou pokračovat i v příštích letech.

V areálu Biskupského gymnázia vznikne nové křídlo s devíti odbornými učebnami pro výuku chemie, fyziky a informačních technologií. Moderní prostory nabídnou studentům špičkové laboratorní vybavení, včetně elektronového mikroskopu. Stavební práce čekají taky mateřskou školu fungující při Biskupském gymnáziu. Přibudou dvě nové třídy, kapacita školky se zvýší ze 40 míst na dvojnásobek.

SOUVISEJÍCÍ Francouzský zákaz nošení abáji ve školách sklízí potlesk i kritiku

Oba projekty by měly být hotové v říjnu 2025. Celkové náklady činí zhruba 106 milionů korun. Větší část nákladů pokryje dotace z evropských fondů IROP, biskupství přispěje z vlastních zdrojů necelými 38 miliony korun.

https://obchod.portal.cz/spiritualita/modlitba-ktera-mi-zmenila-zivot/?utm_source=Krestandnes&utm_medium=banner_externi&utm_campaign=Modlitba_ktera_mi_zmenila_zivot

Podle biskupa Pavla Konzbula jsou investice do vzdělání zásadní. „Prostředí, ve kterém se děti a mladí lidé ve škole pohybují, nemá sloužit jen k získání vědomosti, ale k tomu, aby v nich byl zapálen oheň nadšení pro jejich budoucí povolání. Těmi, kdo zapalují, jsou dobří pedagogové a učitelé. Ti k tomu ale potřebují ‚kvalitní sirky‘. Právě těmi jsou dobře vybavené moderní oborové učebny a laboratoře, které jsou důležitým faktorem pro výchovu budoucích špičkových vědců, lékařů, inženýrů nebo IT odborníků,“ uvedl Konzbul.

Biskupské gymnázium navštěvuje 830 studentů, k osmiletému studiu je přijat každý pátý až šestý uchazeč, u čtyřletého je to každý třetí. Kapacita mateřské školy je každoročně naplněná.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: ČTK Datum: 11. září 2023 Foto: Pixabay – ilustrační

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář