Broumovsko hlásí rekordní zájem turistů

Broumovsko – Klášter, barokní kostely i unikátní příroda Adršpašsko-teplických skal na Broumovsku se letos těší mimořádnému zájmu turistů. Místní jsou přesvědčeni, že je to předně kvůli tomu, že oblast je turisticky atraktivní a nabízí široké spektrum vyžití.

Zájem turistů je letošní léto opravdu znát, je plno v místních obchodech, restauracích i v našich kostelech,“ vtipkuje broumovský děkan Martin Lanži, který spolupořádá akci Léto otevřených kostelů, díky níž mají návštěvnici regionu možnost vychutnat si atmosféru skupiny osmi barokních kostelů známých mistrů Dientzenhoferových i mimo konání bohoslužeb.

Zájem turistů předčil očekávání i místních podnikatelů. „Pokud si u nás v restauraci nyní lidé skutečně chtějí sednout a nečekat, všem doporučujeme, aby si místa rezervovali,“ potvrzuje Pavel Netík z Meziměstí, který zde provozuje staročeskou restauraci Švejk. Podobně jako Lanži je přesvědčen, že je to předně kvůli tomu, že oblast má co nabídnout jak pro jednotlivce, tak pro rodiny s dětmi.

Letos už mi opět děkovalo nesčetně známých a přátel, že při plánování dovolené v Česku dali na mé doporučení jet právě na Broumovsko a byl to pro ně nezapomenutelný zážitek, který si rádi v budoucnu znovu zopakují,“ sděluje europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL), který region dlouhodobě podporuje a láká předně na nevšední návštěvu zmiňovaných kostelů.

Autor: Jitka Fialová Datum: 17. srpna 2020 Foto: Wikimedia Commons – Broumov

Více informací:

https://www.broumovsko.cz/

https://youtu.be/imsDC7Eb3ts – Videoklip Broumovsko – Boží klid. Ohromí a okouzlí

Tags: ,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář