Křesťan dnes

Bývalý dům Billyho Grahama je nyní centrem pro duchovní obnovu pastorů 

Bývalý dům světoznámého evangelisty Billyho Grahama byl přeměněn na centrum pro duchovní obnovu pastorů.

Billy’s Home Place Ministry se nachází v Montreatu v americkém státě Severní Karolína a nabízí „několik zážitků, které mají povzbudit pastory a pomoci věřícím objevit Boží vůli prostřednictvím hlubokého ponoření do Božího slova“. Pastoři nebo misionáři, kteří si chtějí vzít v domě volno, tak mohou učinit zdarma.

SOUVISEJÍCÍ Jak Billy Graham a Martin L. King společně bořili rasové bariéry 

Podle zpravodajského portálu Premier se o pobyt v domě mohou ucházet i další jednotlivci, kteří jsou ve službě zapojeni 15 a více let. Rodina Grahamových v něm žila několik let a manželé zde vychovali svých pět dětí. Dvoupatrový dům je stále ve velmi dobrém stavu a v jeho okolí je několik pěších stezek a potoků. Rodina se z domu odstěhovala v roce 1957, ale zůstala v Montreatu.

V posledních letech byl dům pronajímán rekreantům a hosté se mohli seznámit s rodinným životem Grahamových prostřednictvím původního nábytku, knih, fotografií a památek v domě. Podle webových stránek centra chtěli Ruth Grahamová a podnikatel Stephen Thomas – kteří spojili své síly, aby se centrum stalo skutečností – poskytnout domov pro duchovní obnovu.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 28. března 2023 Foto: Wikimedia Commons – Billy Graham

Exit mobile version