Bývalý severokorejský vězeň, pastor Kenneth Bae, vyjádřil pobouření nad smrtí studenta z USA

Bývalý severokorejský vězeň pastor Kenneth Bae vyzývá k modlitbám za rodinu mladíka Otta Warmbiera, který zemřel v pondělí 19. července poté, co strávil 17 měsíců v severokorejském vězení, informují Christian Today.

Pastor Bae byl vězněn v Severní Koreji od roku 2012 za pašování křesťanské literatury do země. Své zážitky z vězení popsal v bestselleru Not Forgotten: The True Story of My Imprisonment in North Korea (Nezapomenutý: Skutečný příběh mého věznění v Severní Koreji). Americký misionář jihokorejského původu vydal knihu loni, dva roky po svém propuštění na svobodu. Ve vězení prožil psychické i fyzické týrání. Změna však podle něj nastala,  když vážně onemocněl. Právě tehdy věznitelé souhlasili s jeho vydáním do USA. Podle Baeho se režim obával, že kdyby zemřel, způsobilo by to skandál. Vážný zdravotní stav byl zřejmě i důvodem propuštění Warmbiera; když se však student vrátil do vlasti, bylo už pozdě a život mu nedokázali zachránit ani američtí lékaři.

Po smrti 22letého studenta Bae řekl: „Truchlím spolu s rodinou Otta Warmbiera. Byl to mladý muž, který měl slibnou budoucnost. Byl studentem na cestě poznat svět. Jeho zadržení a odsouzení na 15 let vězení byla nespravedlnost.  Otto se vrátil do USA, své rodné země, aby zemřel, není to jen pobuřující, je to tragédie pro celou jeho rodinu,“ dodal a vyjádřil svou modlitební a lidskou podporu rodině zemřelého studenta.


 

 „Žádná slova nemohou zmírnit tuto bolest. Za celou rodinu se  však můžeme modlit. Přál bych si, aby se i jiní lidé v Americe dokázali sjednotit v truchlení nad smrtí našeho drahého syna a bratra a nezapomněli tak na něj.“

Kenneth Bae dále připomíná osudy tří vězněných křesťanů z USA a dalších nevinných lidí trpících v této zemi.

„Zatímco truchlíme nad Ottovou smrtí, chci, aby lidé věděli, že další Američané zůstávají v současné době zadrženi v Severní Koreji. Jsou tam tito tři – Kim Dong Chul, Tony Kim, Kim Hak-Song  a kanadský pastor Hyeon Soo Lim. Určitě však existuje mnoho dalších lidí, kteří žijí bez svobody v této zemi; trpí hroznými okolnostmi a nucenou prací a my ani neznáme jejich jména,“ uvedl.

„Vyzýváme vládu USA, mezinárodní společenství a vládu v Severní Koreji, aby ocenily lidské životy. Každý život je důležitý.“

Warmbier byl v Pchongjangu na turistické cestě s dalšími studenty z univerzity ve Virginii. Zatčen byl 2. ledna 2016, protože se pokoušel ukrást propagandistický plakát z hotelu, a byl odsouzen na 15 let v pracovním táboře.

 

-mn-

Foto: Youtube, pastor Bae s rodinou

[adrotate banner=“20″]

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář