Bývalý svědek Jehovův byl zatčen kvůli podezření z exploze v Indii

Dillí – Bývalý člen náboženské společnosti svědci Jehovovi byl zadržen kvůli podezření, že v neděli na shromáždění věřících na jihu Indie odpálil improvizovanou nálož. Podle agentury AP to dnes uvedly indické úřady. Exploze si podle aktualizované bilance vyžádala tři mrtvé a 50 zraněných.

V kongresovém centru v indickém státě Kérala bylo v době exploze v neděli v 09:40 místního času (5:10 SEČ) více než 2000 věřících. Uvnitř budovy se podle záběrů sdílených na sociálních sítích rozhořel požár, mnoho lidí utrpělo popáleniny. Úřady původně mluvily o jednom mrtvém a 36 zraněných, později bilanci zvýšily.

SOUVISEJÍCÍNa shromáždění svědků Jehovových v Indii vybuchla nálož, jeden člověk nepřežil

Policie podezřelého identifikovala jako Dominica Martina, bývalého člena skupiny svědci Jehovovi, který se na facebooku přihlásil k odpovědnosti za výbuch a pak se vzdal policii. Martin, kterého agentura AP označuje za místního obyvatele, jako motiv útoku uvedl, že učení svědků Jehovových považuje za nebezpečné. Policie se snaží ověřit pravdivost Martinových výroků.

Indie má na 1,4 miliardy obyvatel, z nichž podle posledního sčítání lidu zhruba dvě procenta vyznávají křesťanskou víru. Svědci Jehovovi, kteří jsou křesťanským náboženským hnutím s vlastním výkladem bible, mají celosvětově kolem osmi milionů členů.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: ČTK Datum: 30. října 2023 Foto: screenshot YouTube – výbuch v Indii

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář