Bývalý viceprezident Mike Pence promluví na výroční konferenci Jižních baptistů 

Bývalý viceprezident Mike Pence bude zvláštním hostem červnového zasedání Jižních baptistů, největší protestantské denominace ve Spojených státech.

Akci bude pořádat Komise pro etiku a náboženskou svobodu (ERLC) patřící pod denominaci a uskuteční se 11. června během výročního zasedání SBC v Indianapolisu ve státě Indiana.

SOUVISEJÍCÍ Pence upřednostnil práci v církvi před kandidaturou na post prezidenta USA

Prezident ERLC Brent Leatherwood řekl deníku The Christian Post, že chtěl, aby Pence na kongresu promluvil, protože „jsme chtěli vytvořit akci, která bude pro pastory i laické vedoucí poučná a užitečná, pokud jde o důležité otázky, věrnou veřejnou službu a to, jak se křesťané mohou biblickým způsobem zapojit do politické diskuse“.

„Domníváme se, že rozhovor s viceprezidentem Pencem v rámci oběda je ideálním místem k prozkoumání těchto témat s člověkem, jehož kariéra zahrnuje průsečík víry a tvorby politiky, přičemž si zachovává svůj charakter a přesvědčení formované vírou,“ řekl Leatherwood. 

Leatherwood také řekl CP, že ačkoli se ERLC „pravidelně zapojuje do spolupráce s vysoce postavenými vedoucími představiteli“, tato akce s Pencem je „jedinečná“, protože umožní účastníkům „vyslechnout si přímo od někoho, kdo byl dříve jedním z nejvýše postavených úředníků v USA“.

V červnu 2018 vystoupil tehdejší viceprezident Pence s projevem na hlavním pódiu během výročního zasedání SBC v texaském Dallasu, přičemž někteří se pozastavili nad otevřeně politickou povahou jeho výroků.

„Je pro mě největší ctí v životě sloužit jako viceprezident prezidentovi, který každý den pracuje na obnově toho největšího v této zemi,“ řekl Pence shromážděným v Dallasu a sklidil hlasité ovace od většiny členů SBC.

„Když se podíváte na pokrok, kterého jsme za posledních 500 dní dosáhli doma i v zahraničí, na silnější Ameriku, silnější ekonomiku, silnější závazek k Bohem daným svobodám zakotveným v naší ústavě, myslím, že tuto administrativu lze shrnout jen jedním způsobem: bylo to 500 dní činů, 500 dní úspěchů, bylo to 500 dní splněných a dodržených slibů.“

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 15. dubna 2024 Foto: Wikimedia Commons – Mike Pence

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář