ČCE vypisuje sbírku na pomoc postiženým tornádem na jihu Moravy

 V noci ze čtvrtka 24.6. na pátek 25.6 se mimořádně sešla synodní rada s vedením Diakonie ČCE. Společně rozhodli o okamžité pomoci postiženému regionu jižní Moravy.

Ve čtvrtek 24. června 2021 zasáhla ničivou silou region Hodonínska a Břeclavska nečekaná přírodní katastrofa. Jižní Moravou se po sérii silných bouřek prohnalo tornádo. V oblasti zasahují záchranáři i dobrovolníci, vedle rozsáhlých materiálních škod jsou bohužel hlášeny i oběti a desítky zraněných. 

Před čtvrteční půlnocí se mimořádně sešli členové vedení Českobratrské církve evangelické a Diakonie ČCE, aby rozhodli o okamžité pomoci postiženým. Z humanitárních prostředků uvolnili částku 500 000 Kč a prostřednictvím Střediska humanitární a rozvojové spolupráce zřídili humanitární sbírku. 

Finanční pomoc lze posílat na účet 2100691426/2010.

Pomoci lze i prostřednictvím DMS. 

Pošlete textovou zprávu na číslo 87 777 ve tvaru:

DMS DIAKONIEPOMOC 30

DMS DIAKONIEPOMOC 60

DMS DIAKONIEPOMOC 90

Cena DMS je 30, 60 nebo 90 Kč. Službu zajišťuje Fórum dárců. 

Od pátku 25.06.2021 od rána bude Českobratrská církev evangelická mapovat možnosti okamžité pomoci prostřednictvím našich farních sborů v místě. Počínaje tímto dnem budou také povoláni dobrovolníci ve spolupráci s diakonickým Humanitárním střediskem, aby byli v pohotovosti pro následnou pomoc s likvidací škod. 

Modlíme se za zlepšení situace i vzájemnou pomoc.

Autor: e-cirkev.cz Datum: 25. června 2021 Foto: e-cirkev.cz

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář