Celý svět zítra oslaví Giving Tuesday, mezinárodní svátek dárcovství

Po nákupní horečce na Black Friday do Česka letos podruhé přichází Giving Tuesday – světový svátek dárcovství a nejštědřejší den v roce. Celý svět včetně Česka se v úterý 28. listopadu 2017 spojí s jediným cílem, aby pomáhal a vrátil společnosti něco dobrého zpět. Giving Tuesday si v Česku pod svá křídla vzala Asociace společenské odpovědnosti. Minulý rok jste o Giving Tuesday také psali. 

Největší svátek dárcovství se ve světě slaví od roku 2012. V loňském roce se do hnutí zapojilo více než 100 zemí světa a na dobrou věc se vybralo 168 milionů dolarů. Lidé, firmy, neziskové organizace, vzdělávací instituce, města či rodiny, ti všichni společně na Giving Tuesday věnují peníze, čas či znalosti potřebným nebo jen dělají dobré skutky. 

V tento den po celém světě padají filantropické rekordy v částkách vybraných na charitu. 

Reklama

V Česku je aktuálně na Giving Tuesday registrováno přes 150 dárcovských výzev. Jejich rozsah je široký, zaměřují se na pomoc nemocným, zvířatům, dětem z dětských domovů, seniorům i LGBT komunitě, nebo na podporu osobního rozvoje a vzdělávání či prevence proti mozkové mrtvici.
Do Giving Tuesday v Česku se aktivně zapojily také tři známé osobnosti jako ambasadoři.

Herec a moderátor Michal Kavalčík vybral na elektrický invalidní vozík s micro joystickem pro nemocného Václava se svalovou dystrofií již 172 950 Kč, což činí 115 % z plánovaných 150 000 Kč. 
Barbara Nesvadbová, spisovatelka a zakladatelka Nadačního fondu Be Charity, se rozhodla podpořit tři nemocné děti. Peníze budou do koruny využity na nákladnou léčbu a rehabilitaci, která jim může pomoci vrátit se zpět do běžného života. Poslední ambasadorkou je modelka a zakladatelka Nadačního fondu Happy Hearts Petra Němcová, která sbírá prostředky na obnovu škol poškozených přírodními katastrofami.

 

Tisková zpráva Foto: givingtuesday.org

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář