„Čemu věří evangelikální křesťané?“ Průzkum ČEA

Česká evangelikální aliance (ČEA) vytvořila anonymní průzkum, ve kterém chce zjistit názory, postoje a přesvědčení evangelikálních křesťanů v České republice. Dle informací na webových stránkách se jedná o první ze série průzkumů, ve kterých bude ČEA v příštích dvou až třech letech pokládat evangelikálním křesťanům otázky z oblasti věrouky, politiky, financí, migrace, sexuality a dalších aktuálních témat. ČEA doufá, že jí tyto informaci pomohou zjistit, kde se církev momentálně nachází a kam směřuje, a bude tak schopná lépe sloužit evangelikálním křesťanům. „Věříme, že tyto průzkumy pomůžou zlepšit kvalitu učednictví v našich církvích a našeho kolektivního svědectví jako následovníků Ježíše,“ uvádí ČEA. Dotazník je určený pro dospělé křesťany (od věku 18 let) a lze ho vyplnit zde.

Průzkumy mezi křesťany jsou populární v Americe i v řadě evropských států. Nedávný výzkum agentury CopRes se letos dotazoval Britů na jich víru v Bibli a Velikonoce, uvádí The Christian Post.  Výzkum rozlišoval respondenty na obecnou veřejnost, křesťany a aktivní křesťany, kteří navštěvují bohoslužby alespoň jednou za měsíc, a zúčastnilo se ho 2010 lidí.

Jeden ze čtyř dotázaných, který sám sebe označil za křesťana, řekl, že nevěří ve fyzické zmrtvýchvstání Krista. Polovina všech dotázaných (tj. věřících i nevěřících) uvedla, že k této události podle nich vůbec nedošlo. Sedmnáct procent ze všech respondentů odpovědělo, že věří ve zmrtvýchvstání přesně tak, jak je zaznamenáno v Bibli, mezi křesťany si to myslí 31 procent všech a 57 procent aktivních křesťanů. Téměř polovina dotázaných uvedla, že věří v život po smrti a téměř 46 procent respondentů si myslí, že po smrti už není žádná jiná forma života. Až 31 procent křesťanů vůbec nevěří v jakýkoliv posmrtný život. Zajímavé podle průzkumu je, že častěji patří mezi pravidelné návštěvníky bohoslužeb křesťané mezi 18 a 34 lety, než křesťané ve věkové skupině 45 až 64 let.

 

-mn-
Foto: ČEA

[adrotate banner=“22″]

 

Kategorie: Církev

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář