Cena za nejlepší evropskou teologickou knihu pro Martina Kočího

Evropská společnost pro katolickou teologii (ESCT) udělila českému teologovi Martinu Kočímu Cenu za nejlepší evropskou teologickou knihu za roky 2019/20 a to za knihu Thinking Faith after Christianity (SUNY Press 2020). Cena byla Martinu Kočímu slavnostně udělena na mezinárodním kongresu teologů v německém Osnabrücku v pátek 27. srpna večer.

Martin Kočí je teprve druhým Čechem, který toto významné ocenění získal. Prvním oceněným byl prof. Tomáš Halík v roce 2011 a to za knihu Patience Patience with God (v českém orig. Vzdáleným nablízku, nakl. Lidové noviny 2007). Martin Kočí své ocenění převzal právě 10 let poté, co se této pocty dostalo prof. Tomáši Halíkovi.

Newsletter Křesťan dnes – týdenní přehled nejdůležitějších zpráv

Tomáš Halík k udělení ceny Martinu Kočímu řekl: „Toto významné mezinárodní ocenění, které si Martin Kočí plně zaslouží, vnímám jako povzbuzení pro celou mladší generaci českých autorů v oblasti filozofie, teologie a humanitních věd.  Máme své místo a své úkoly v kontextu současného evropského myšlení.“ 

Martin Kočí (*1987) vystudoval teologii na Křesťanské univerzitě Leuven (Belgie) a nyní působí na Filosofickém Institutu Univerzity ve Vídni (Rakousko). Zabývá se fenomenologií a postmoderní filosofií v dialogu s křesťanstvím a o těchto tématech hojně publikoval na mezinárodním fóru. Vydal Thinking Faith after Christianity (SUNY Press 2020) a byl editorem Transforming the Theological Turn (Rowman & Littlefield 2020) .V roce 2018  za svůj text „Metaphysical Thinking after Metaphysics” získal prestižní Cenu za nejlepší akademický esej vyhlašovaný The International Journal for Philosophy and Theology (Routledge).

Autor: cirkev.cz Datum: 28. srpna 2021 Foto: Cirkev.cz – Martin Kočí

Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář