Centrem Prahy prošly dvě stovky podporovatelů tradičních rodin

Praha – Zhruba dvě stovky lidí včetně několika politiků se dnes v průvodu prošly centrem Prahy, aby podpořily tradiční pojetí rodiny – tedy manželství muže a ženy. Akce se v minulých letech konala souběžně s průvodem festivalu Prague Pride, který podporuje gay, lesbickou, bisexuální a transgender komunitu. Letošní pochod uspořádali organizátoři z Aliance pro rodinu o týden dříve.

Účastníci akce se sešli na Ovocném trhu, odkud se po vyslechnutí stručných úvodních projevů vydali přes Staroměstské náměstí na nábřeží a odtud na Střelecký ostrov, kde pořádali shromáždění s několika rodinnými atrakcemi. Na start průvodu dorazil i předseda sněmovního ústavněprávního výboru Marek Benda (ODS) či další poslanec Aleš Juchelka (ANO), který zasedá ve výboru pro sociální politiku a společně s Bendou je také členem stálé komise pro rodinu.

Navzdory panujícímu vedru přivedli podporovatelé tradičních rodin do průvodu, který hodinu procházel ulicemi, i malé děti, některé ještě v kočárcích. Řada dospělých třímala české vlajky. V čele průvodu poutali pozornost kolemjdoucích bubeníci. Následovalo je několik žen, které tančily s šátky a tamburínou, za nimi šli ostatní. Na pochod dohlíželi policisté.

Účastníci akce měli také možnost podepsat petici za zachování manželství jako svazku muže a ženy a petici proti ratifikaci Istanbulské úmluvy, která má být nástrojem pro potírání násilí na ženách. Podle kritiků, k nimž patří například čeští a moravští biskupové, je text ovlivněn „ideologickými nánosy“, které jdou proti tradičnímu pojetí rodiny.

Letošním tématem festivalu Prague Pride, který začne v pondělí, je rovněž rodina. Podle pořadatelů přehlídky si lidé s odlišnou sexuální orientací právě v rodinách osvojují vzorce chování, ale také získávají celoživotní traumata. Aliance pro rodinu naopak hlásá, že rodina založená na manželství muže a ženy je nejlepší prevencí „všech druhů rizikového chování“. Podle stoupenců aliance je tak potřeba „ukončit státní podporu ideologiím znevažujícím roli rodiny a popírajícím přirozené rozdíly, jimiž se muž a žena doplňují“.

„Atmosféra ve společnosti, daňový systém i stále více nově přijímaných zákonů či norem, které neberou v potaz dopady na rodinu, nezvýhodňují ty, kteří zodpovědně plní náročnou úlohu výchovy nových generací. Ba právě naopak, odměňují paradoxně jednotlivce, kteří si vyberou pohodlný, ničím a nikým nevázaný životní styl, v němž se chovají tak, jako by svět patřil pouze aktuálně žijící generaci,“ uvedla aliance v prohlášení na svém webu.

Zdůrazňuje tam také, že tradiční rodiny vychovávají nové daňové poplatníky, a přitom při výchově zažívají výrazné dopady majetkové nerovnosti, obzvlášť pokud se starají o více dětí.

 

Autor: ČTK  Foto: denprorodinu.eu 

Kategorie: Společnost

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář