Červená středa připomene lidi pronásledované pro jejich víru

Praha – Česká republika se dnes připojí k iniciativě Červená středa, která připomíná lidi pronásledované pro jejich víru. Symbolem akce je rozsvícené červené světlo symbolizující krev trpících pro víru. Kromě červeně nasvícených sakrálních i světských budov se uskuteční mezinárodní konference, společná křesťansko-židovská modlitba či koncert.

Mezinárodní iniciativa Červená středa začala ve Velké Británii v roce 2016, v Česku se letos koná popáté. Červenou středu spolupořádají Česká biskupská konference (ČBK), Ekumenická rada církví v ČR (ERC) a Federace židovských obcí (FŽO) ve spolupráci s Institutem pro křesťansko-demokratickou politiku (IKDP) a Aid to the Church in Need International (ACN).

SOUVISEJÍCÍPoslechněte si celý rozhovor s Petrem Jaškem o jeho zatčení a věznění v súdánském vězení, ale i o jeho misionářské pomoci tamním křesťanům. 

S podtitulem Pronásledování pro víru… Jak mohu pomoci já? zahájí ve 13:00 program konference v Brožíkově sále Staroměstské radnice. Vystoupí na ní zástupci mezinárodních charitativních a humanitárních organizací z Velké Británie, USA či Německa. Bude mezi nimi například členka britské Sněmovny lordů Caroline Coxová, která je zakladatelkou Humanitarian Aid Relief Trust, či súdánská křesťanka Mariam Ibrahim Ishagová, která byla původně ve své vlasti odsouzena k trestu smrti.

V 18:00 bude v Karolinu následovat společná modlitba židů a křesťanů, již povedou zástupci každé z pořádajících organizací: předseda ČBK pražský arcibiskup Jan Graubner, místopředsedkyně ERC Ivana Procházková a za FŽO rabín David Maxa. Po modlitbě vyjde z Karolina průvod kolem červeně nasvícených budov v centru Prahy. Cílem bude Betlémská kaple, kde ve 20:00 začne benefiční koncert, jehož výtěžek se má využít k osvobození převážně křesťanských otroků unesených islámskými milicemi v Jižním Súdánu, uvádí web Červené středy v ČR.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: ČTK Datum: 23. listopadu 2022 Foto: Červená středa – cervnastreda.cz

Tags: ,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář