Česká televize bude půlnoční vysílat z Ostravy Staré Bělé

Ostrava – Štědrovečerní půlnoční mši bude Česká televize letos přenášet celoplošně z kostela svatého Jana Nepomuckého v Ostravě Staré Bělé. Mši bude sloužit kněz Bohuslav Novák. ČTK to řekla mluvčí ostravského studia České televize Jana Fabiánová.

Podle Nováka bude začátek mše o půlnoci složitější než obvykle. „Náročnější to jistě bude, už z toho důvodu, že se půlnoční mše svatá v našem kostele obvykle koná ve 22:00 a kolem půlnoci končí,“ řekl starobělský farář Novák.

Chrámový prostor kostela je podle něj pro televizní přenos velmi vhodný. „Kostel je překrásný, je to postbarokní stavba, jeden z nejkrásnějších kostelů v Ostravě. Zpívat bude starobělská schola, k tomu zazní hudební doprovod a varhany,“ doplnil dramaturg České televize Karel Bělohlavý.

Bohoslužbu uvidí diváci na programu ČT2, potrvá sedmdesát minut a přenosový vůz ji nabídne v HD kvalitě na osm kamer. „Přenos začneme tím, jak vchází průvod do kostela. Ukážeme, jak vypadá kostel zvenčí, kamera pak s průvodem vpluje dovnitř,“ doplnil Bělohlavý.

Při zajišťování vysílání živého přenosu štědrovečerní půlnoční mše se pravidelně střídají všechna studia České televize – Praha, Brno a Ostrava. Ostravské studio tak na Vánoce vysílá každé tři roky. V minulosti se vysílalo například z kostela Navštívení panny Marie v Zábřehu, kostela Svatého ducha či katedrály Božského spasitele v centru Ostravy. V roce 2010 se vysílalo také ze Staré Bělé.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

 

Autor: ČTK  Datum: 23. prosince 2019  Foto: Wikipedie –  kostela svatého Jana Nepomuckého

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář