Česko prý zaplatilo milióny za propuštění Petra Jaška, bývalá velvyslankyně to popřela

Praha – Hlas mučedníků v reakci na zprávy uveřejněné v médiích popřel jakékoliv finanční náhrady za propuštění Petra Jaška ze súdánského vězení. Tuto informaci jim potvrdila  bývalá velvyslankyně v Egyptě, paní Veronika Kuchyňová-Šmigolová, která za českou stranu jednání koordinovala.

„Chci vás jen ujistit, že vše, co se píše v MF DNES o výkupném finančním nebo v Agátách, ať už pro Egypťany, nebo pro Súdánce, je úplný nesmysl a nic takového se nestalo,“ uvedla Šmigolová pro Hlas mučedníků.

Bývalá velvyslankyně nás rovněž informovala, že ke zprávě zveřejnila vyjádření na Twitteru a své stanovisko poslala také týdeníku Reflex.

Reakce přišla po medializaci informací, že Česká republika zaplatila stovky milionů egyptské tajné službě. Podle informací MF Dnes rozvědka zaplatila stovky milionů korun egyptské tajné službě, za pomoc s vyjednáváním o Jaškově propuštění.

Petr Jašek byl zatčen súdánskými úřady v prosinci 2015 a strávil více než rok v súdánském vězení. V lednu 2017 byl odsouzen k 24 letům vězení za špionáž a podněcování k nenávisti. Propuštění bylo vyvrcholením diplomatického úsilí Ministerstva zahraničních věcí.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi podílet?

 

-mn-  Foto: Hlas mučedniků

 

 

 

 

 

 

 

 

Tags:

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář