Charitativní koncert pro Nepál: Pomáhat má smysl

Sbor Církve bratrské Vinohrady ve spolupráci s kazateli CB Danem Hejzlarem a Milanem Letem pořádají už II. Ročník charitativního koncertu na podporu Nepálu. Koncert se uskuteční v prostorách CB Vinohrady (Římská 43) v úterý 26. června v 18 hod. Jako na prvním ročníku vystoupí děti ze ZUŠ Biskupská (kde učí Václav Tříska) a děti ze Sboru CB Vinohrady.

První ročník charitativní akce se uskutečnil po zemětřesení, které zničilo lidské životy a obydlí a zanechalo osiřelé děti, o které se neměl kdo postarat. Skupina humanitárních pracovníků z Čech jezdí do Nepálu opakovaně a i z peněz, které se vybraly na prvním koncertu se podařilo postavit domy a situaci stabilizovat, například vesnice Langtang už je plně funkční, i když výstavba bude i nadále pokračovat.

Původní projekt – směřující k záchraně životů byl nyní ukončen a práce skupiny okolo Milana Leta (viz foto) je na křižovatce, do popředí přichází také misijní práce, pomoc místním lidem, aby vytrvali v nastoupené cestě za Ježíšem, což je v této oblasti na hraně zákona. Zároveň se také připravuje terén pro další výstavbu (viz foto). V oblasti je hodně sirotků a dospěli, kteří by se o ně chtěli postarat potřebuji rozšířit nebo postavit další domy.

Výtěžek koncertu letos poputuje na financování dalšího výjezdu do údoli Langtang, Dar pro rodinu Gyalmo (cena domu je cca 15.000 USD), dar pro In na druhý dům pro práci a dům pro sirotky.

Motto: „Nemá smysl podporovat nečinnost. Smysl má pomáhat smysluplné činnosti“

 

Tisková zpráva

 

 

Kategorie: Kultura,Sponzorované

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář