Chceme sloužit místní komunitě, říká pastor evangelikálního sboru, který poskytne své prostory k očkování

Sbor Centro Evangélico de Sintra, který se nachází severně od Lisabonu, se stane jedním z pěti míst ve městě, kde budou očkovány tisíce občanů proti viru Covid-19.

Už na začátku pandemie nabídlo vedení sboru své prostory místním úřadům. „V únoru loňského roku jsme zavolali starostovi a řekli jsme mu, že pokud město kostel k něčemu potřebuje, mohou ho použít, protože jsme zde, abychom sloužili,“ říká pro Evangelical Focus pastor Luis Calaim.

SouvisejícíPortugalský parlament legalizoval eutanázii, biskupové to kritizují

Avšak v lednu tohoto roku patřilo Portugalsko mezi ty země světa, které nejvíce zasáhla další vlna pandemie a na představitele církví se obrátily úřady se žádostí, zda by poskytly své prostory pro očkování občanů.  Jak dlouho budou kostely používány k tomuto účelu, závisí na rychlosti, jak bude očkování pokračovat a na vývoji pandemie.  

„Úřady nám řekly, že nás budou potřebovat po dobu nejméně 4 až 6 měsíců, ale uvažujeme o tom, že budova bude k dispozici tak dlouho, jak to jen bude nutné,“ uvedl pastor.

Očkování občanů bude probíhat 8 hodin denně, od pondělí do soboty. Cílem je naočkovat 40 lidí za hodinu a více než 300 denně. Členové sboru budou podle pastora podávat kávu, čaj a koláče těm, kteří zde budou pracovat.

Služba místní komunitě byla vizí tohoto sboru, vysvětluje Calaim. Před několika lety uspořádali velký charitativní veletrh a podpořili organizace, které pracují s drogově závislým nebo alkoholiky. „Ale je to poprvé, co děláme něco tak velkého, jako je toto,“ připouští člen přípravného týmu. „Všichni lidé žijící kolem kostela přijdou v příštích měsících do našich prostor.“

SouvisejícíOčkování ve Vatikánu úspěšně pokračuje, vakcínu přijal také ekumenický patriarcha Bartoloměj

Podle plánů by tam v příštích čtyřech až šesti měsících mohlo být očkováno přes 36 000 občanů. Kostel je úřadům k dispozici bez jakékoli finanční náhrady. 

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 8. dubna 2021 Foto: WIkimedia Commons – ilustrační

.

Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář