„Chceme zabránit tomu, aby poradenství homosexuálům bylo kriminalizováno,“ obávají se němečtí evangelikálové

Berlín – Německý ministr zdravotnictví Jens Spahn v červnu oznámil, že vláda připravuje zákon, který bude kriminalizovat „konverzní terapie“ pro homosexuály. Nová legislativa by zakázala veškerou pomoc nebo poradenství, které nabízejí profesionálové nebo instituce (včetně církví) gayům, kteří bojují s vlastní sexuální identitou, uvádí Evangelical Focus.

Německé právo již chrání LGBT osoby před všemi formami diskriminace a manželství homosexuálů bylo legalizováno v roce 2017. Po zveřejnění nových plánů napsala Německá evangelikální aliance (EAD) dopis odborné komisi, kde vyjádřili podporu „svobodě volby“.

Generální tajemník EAD Reinhardt Schink řekl Evangelical Focus, že „plánovaný zákon neúmyslně diskriminuje homosexuály tím, že jim brání v převzetí odpovědnosti za svůj osobní život“.

„To není konzistentní, protože předpokládá, že neexistuje možnost změnit svou sexuální orientaci z homosexuálních na heterosexuální pocity,“ řekl Schink.

Ministr dal podle Schinka najevo, že cílem je schválit zákon, který by kriminalizoval konverze, „ale pouze v případě konverze z homosexuality na heterosexualitu.“ Schink tento postoj kritizoval a vyjádřil obavu, aby to neskončilo u zákonu, který by dokonce takovou změnu podporoval.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

 

-mn-  Datum: 20. srpna 2019  Foto: Unsplash – ilustrační

Tags: ,,,

2 Komentáře

  1. Takový zákon už mají v USA. Např. dítě, které přijde do křesťanské poradny – zmatené ve své sexuální orientaci – pakliže prohlásí, že se asi cítí být spíš homosexuál nebo že je chlapec, ale cítí se být spíš dívkou- křesťanský psycholog nebo pastor to nesmí zpochybnit. Nesmí se ani pokusit pracovat s ním terapeuticky k potvrzení normální sexuální orientace a identity. Je to protizákonné a okamžitě přijde o licenci atd.
    Žádná svoboda vyznání, žádná pluralita názorů, žádný alternativní přístup…
    Zkrátka naprostá zvrácenost – a teď se tento trend tlačí i k nám do Evropy.
    Co přijde dál? Cenzura Bible – když se tam homosexuální akt označuje za ohavnost před Hospodinem apod.?

    Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář