Chop se pomazání – setkání se specifickým způsobem služby

 

Charismatická osobnost, pastor londýnského sboru Lighthouse Chapel Richard Aryee, navštíví v březnu Prahu. Povede seminář „Chop se pomazání!“ přádaný Křesťanskou misijní společností (KMS). Pomazání je pojem, který se v posledních desetiletích často skloňuje nejen v letničních a charismatických kruzích. Aryee vychází z učení a praxe mezinárodní denominace Lighthouse Chapel International, která vznikla v Ghaně a která má po světě téměř 1500 sborů. Proto přinese u nás nové i opomíjené důrazy.

Seminář se kromě toho, jak sloužit v pomazání Ducha svatého, bude zabývat také tématy vůdcovství, růstu sborů a věrnosti a nevěrnosti. Součástí programu budou modlitby za účastníky, pastor Aryee přijede se šestičlenným týmem.

Chystaná akce je výsledkem spolupráce KMS s Afričany, která trvá již dva roky. Denominaci Lighthouse Chapel International založil a vede biskup, kazatel, pastor a autor více než tří desítek knih, Dag Heward-Mills. Jeho knihy, které se vyznačují pojetím často odlišným od knih z anglosaského prostředí, začala KMS pro Lighthouse vydávat.

Zatím vyšly dvě knihy zaměřené na vedoucí (Umění vést, Megasbor), které se odlišují od u nás dostupných světských i křesťanských knih o leadershipu a managementu řadou specifických důrazů. Autor má s vůdcovstvím velké zkušenosti, a to jak na rovině jednotlivce, tak (mega)sboru. Na jeho knihách je to vidět. Zbývající knihy, které zatím v češtině vyšly, nejsou zaměřeny jen na vedoucí, i když z nich vedoucí mohou vzít zvláštní užitek.

Nejnověji v češtině vyšly Kroky k pomazání. Právě u příležitosti vydání této knihy spolupracovníci Daga Hewarda-Millse domluvili uspořádání semináře s Richardem Aryeem, který je Millsovým spolupracovníkem. Seminář bude z knihy Kroky k pomazání vycházet, ale vyučování propojí s osobní službou.

 

Termín semináře, 23.–25. 3., se rychle blíží. Přihlášení do konce února budou mít levnější vstupné. Akce je vhodná pro pastory, pracovníky v církvi, vedoucí mládeže a všechny ostatní, kterým záleží na Božím díle.

 

Autor: Tomáš Dittrich
Foto: Youtube a KMS

23.–25. 3., Praha, sborový dům KS Praha, Na Žertvách 23, metro B „Palmovka“; začátek ve čtvrtek v 18:00, v pátek a v sobotu od 10:00

Info a přihlášky na http://www.kmspraha.cz/akce-aktivity/chop-se-pomazani

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář