Cichanouskaja je na návštěvě USA

Paní Cichanouskaja je stále na návštěvě USA. Každý den má důležité schůzky s nejvyššími představiteli USA, OSN, diplomaty z celého světa.

No a 28. července se setkala s prezidentem USA J. Bidenem. Setkání trvalo 15 minut, konalo se z iniciativy Bidena a odehrávalo se v Rooseveltově pracovně bílého domu. Jeden z komentářů říká, že „Cichanouskaja se setkala s nejvlivnějšími lidmi USA v mezinárodní politice. Ne každý prezident, ne každý státní vůdce může s takovými setkáními počítat.“ Od loňských voleb se paní Sviatlana setkala s 31 prezidenty či premiéry, Lukašenko se čtyřmi.

Odvolací soud Pavla Sieviarynce bude 27. srpna. Bude to zřejmě jen formalita, na 99,9 % potvrdí původní rozsudek. Soud nad Siarhiejem Cichanouským, Mikalajem Statkievičem, Iharem Losikem a jejich kolegy pokračuje každý den od úterý do pátku. O soudu není vůbec nic známo, ale ještě se asi potáhne. Za měsíc má začít soud s Marií Kalesnikavou (s tou, co roztrhala pas, aby ji nevyvezli ze země).

SOUVISEJÍCÍDění uplynulých týdnů v kostce

Běloruské úřady s pomocí milice dál likvidují celý sektor neziskovek a nevládních organizací. Po médiích a lidskoprávních organizacích se pustili do PEN klubu, organizace důchodců, invalidů, organizací, které pomáhaly dětem… Kolem 60 organizací již se dostalo do tlaku represivních opatření.

Autor: Olga (běloruská křesťanka, která chce zůstat v anonymitě) Datum: 30. července 2021 Foto: Facebook – Cichanouská v USA

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář